„Tévedhetetlenül megsejtette, hogy ez hívás, és aki csak meghallja, az követni akarja, sőt, képes is lesz rá, hogy kövesse, ha kell, akár világok vagy évszázadok messzeségén keresztül is."
C.S.Lewis
Új hír
Katiékkal áttekintjük a szerkesztőt.
Jubiláló konfirmáltak találkozója Székesfehérváron, a Kálvin évben
George W. Bush
A Time magazin olvasói szerint a világban kialakult jelenlegi gazdasági helyzetért leginkább a 2001. január és 2009. január között hivatalban lévő Gerorge W. Bush hibáztatható. Ugyan Bush még kellő időben sürgette a Fannie Mae és Freddie Mac szigorúbb felügyeletét, és ebben a Kongresszus nem támogatta, a volt elnök valójában beiktatásának kezdetétől fogva a dereguláció feltétlen híve volt.
Az Enron botrány után Bush meghátrált, és aláírta a Sarban-Oxley Törvényt, amely a tőzsdei cégek meglehetősen szigorú szabályozását rögzítette a további könyvelési és egyéb üzleti trükközések elkerülése végett. Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeleti Bizottságának (SEC) feje, William Donaldson azonban hiába próbálta ezen túlmenően a közösen kezelt és a spekulatív befektetési alapok működését szigorítani, a fehér házi Bush tanácsadók, egyéb nagy hatalommal bíró republikánusokkal egyetemben, sikeresen blokkolták törekvéseit. Ezenkívül pedig maga a pénzügyi összeomlás is a Bush-adminisztráció ideje alatt következett be.