Adatok

• Oldalak: 410
  • Méret: 170x240
  • Információ:

Több mint két évtizeddel ezelőtt jelent meg Békési Andor szerkesztésében tizenegy könyvecske, „Az evangéliumi kálvinizmus füzetei" címmel. Ezekben az írásokban a neves szerzők a református egyházban is ismeretlen ismerős reformátor, Kálvin tanítását, örökségét próbálták fontosabb témák köré csoportosítva közkinccsé tenni, nemcsak a lelkipásztorok és a teológushallgatók, hanem a presbiterek és az átlagolvasó számára is érthető, felhasználható módon, hogy a sorozat „Kálvint közel vigye a gyülekezetekhez". Ha erre akkoriban szükség volt, úgy ma talán még inkább.

Ebben a kötetben ezeket a régi tanulmányokat találhatjuk meg tömörített, egészségesen szerkesztett formában; kiegészítve - hiszen az eredeti szerzők közül sokan sajnos már nincsenek közöttünk - egy-két olyan mai tanulmánnyal, melyek talán még inkább alkalmassá teszik ezt a szellemi kincsünket arra, hogy aktuális módon segítsen utat keresni a mai reformátusoknak, az „evangélium szerint reformáltaknak", Kálvin örökségének segítségével az élet, az istentisztelet és emberszeretet kérdéseiben.

„A kötet tanulmányait olvasva megerősödik bennünk a meggyőződés, Kálvinhoz nem visszatérünk  a történelem lapjaira: Kálvin ma is kortársunk, Kálvin ma is időszerű". (dr. Márkus Mihály püspök előszavából)

Kiadó és rendelés

• Kiadó neve: Kálvin Kiadó
  • Címe: 1113 Budapest XI., Bocskai út 35.
  • Telefon: 386-8267 és 386-8277
  • Fax: 466-93-92