Finom borok református módra

A Tokaj-hegyaljai Erdőbénye ad otthont idén a Kárpát-medencei Református Szőlészek és Borászok Fórumának. A legújabb borászati trendekkel és a legjobb borokkal is megismerkedhet, aki ellátogat a BORUM-ra március 6. péntek és március 8. vasárnap között.

Hagyományosan történelmi borvidékek adnak otthont a 2013-ban létrejött Kárpát-medencei Református Szőlészek és Borászok Fórumának, azaz a BORUM-nak – idén a Tokaj-hegyaljai Erdőbényére várják a szervezők az érdeklődőket. A találkozóra regisztráló borászok legjobb boraikkal vehetnek részt azon a borversenyen, amelynek nyertesei egy évig viselhetik a „Magyarországi Református Egyház bora”, valamint a „Református Közéleti és Kulturális Alapítvány bora” kitüntető címet. Utóbbit – idén először – a kistermelők számára létrehozott különdíj nyertese érdemelheti ki a legjobb forgalomba hozatali engedély nélküli borral. A megméretésre félédes fehér-, száraz fehér-, rozé- és vörösborokkal lehet jelentkezni. Ennek határideje: február 16., vasárnap. (Először regisztrálni kell az oldalon, majd bejelentkezni az e-mail címmel és jelszóval. A szervezők egy regisztrációhoz csak egy személy jelentkezését tudják figyelembe venni, minden egyes személyt külön kell tehát regisztrálni.)

Programtervezet

Március 6., péntek

• 17:00 – Vendégek érkezése, regisztráció
  • 18:00 – Borvacsora
  • 20:00 – Szálláshelyek elfoglalása

Március 7., szombat

• 8:00 – Reggeli
  • 9:00 – Regisztráció
  • 10:00 – BORUM megnyitása
    • Igeolvasás, imádság
    • Köszöntések
  • 10:30 – Szakmai előadások
  • 12:45 – Séta az ebédhez
  • 13:00 – Ebéd
  • 14:00 – Pinceséta
  • 19:00 – Borvacsora

Március 8., vasárnap

• 8:00 – Reggeli
  • 10:00 – Istentisztelet Erdőbényén
  • 11:00 – A borverseny eredményhirdetése, és a BORUM 2022-es helyszínének megbeszélése
  • 12:00 – Ebéd

Hozzájárulási díj a programhoz (magában foglalja a három napi programon való részvételt, szállást és ellátást): 12.000 Ft/ fő

Aki csak szombaton venne részt: (kizárólag a délelőtti előadásokon, az ebéden és a délutáni pincesétán való részvétel): 7000 Ft/ fő

Borverseny nevezési díja: 2000 Ft/ bor (tételenként 2-2 palackot kell a zsűri rendelkezésére bocsátani)

Jelentkezési határidő: február 16., vasárnap.
(Először regisztrálni kell az oldalon, majd azután bejelentkezni az e-mail címmel és jelszóval. A szervezők egy regisztrációhoz csak egy személy jelentkezését tudják figyelembe venni, minden egyes személyt külön kell regisztrálni.)

Az idei évtől a jelentkezési felületen bankkártyával is ki lehet egyenlíteni a részvételi díjat. Kérünk mindenkit, hogy lehetőség szerint bankkártyával fizessen a regisztrációs felületen, vagy a program helyszínén – ez semmilyen plusz költségbe nem kerül.

Utalás esetén az alábbi számlaszámra kérjük eljuttatni: Magyarországi Református Egyház; 11100104-19024048-36000001 (IBAN: HU19-1110-0104-1902-4048-3600-0001; SWIFT kód: CIBHHUHB)
Fontos: A közlemény rovatban tüntessétek fel: BORUM_saját név (BORUM_Példa_Béla)

További részletek: a Református Közéleti és Kulturális Központ (RKK) honlapján

Képek. RKK