Újra várja református általános iskolák pályázatát a HEKS-MRE Inkluzív iskolaprogram

A HEKS (Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezete) és a Magyarországi Református Egyház pályázati felhívása.

A HEKS és az MRE inkluzív intézményfejlesztő programja hat iskolával indult el a 2018/2019-es tanévben, amelynek a hátrányos helyzetű és roma/cigány gyermekek iskolai és társadalmi integrációjának segítése a célja.

A projektek működési költségének támogatása mellett a HEKS az Országos Református Cigánymisszióval a pályázó intézmények számára folyamatos kísérést és képzési lehetőséget is biztosít. Az első, pilot évet követően újabb iskolák jelentkezését várjuk a 2019/2020-as tanévre inkluzív intézményfejlesztési programban való részvételre. Az eredményektől függően a résztvevő iskoláknak lehetősége nyílik folytatni a megkezdett munkát saját fejlesztési területükön az újabb pályázati év keretében, a 2020/2021-as tanévben.

A programra kizárólag magyarországi, református általános iskolák pályázhatnak.

A pályázati útmutató és a pályázat benyújtásához szükséges pályázati adatlap elérhető ide kattintva.