(Egyház)történeti tragédia a Székesfehérvári Vörösmarty Színházban

Szeptember 21-én, szombaton, 19 órától ismét előadják a Sobor Antal azonos című történelmi kisregénye alapján írt PERELJ, URAM! c. darabot a székesfehérvári színház nagyszínpadán.

2018 októbere óta nagy sikerrel játssza a társulat a darabot, amely az egykori csákberényi református lelkipásztor, Szikszai János és a r.k. plébános, Manszbarth Antal utolsó napjait állítja színpadra. Történt ugyanis, hogy 1849 júliusában Haynau pribékjei elfogták, majd gyorsított, rögtönítéleti eljárásban halálra ítélték és kivégezték őket – pusztán azért, mert a szószékről kihirdették a Habsburg ház trónfosztásáról szóló debreceni törvényt. Hogyan teltek utolsó óráik? Hogyan hatott a kegyetlen eljárás a környék lakóira? Hogyan viselkedtek az osztrák katonák? Ezeket a kérdéseket bontja ki a komor hangulatú, feszültségekkel teli, ám a humort sem nélkülöző dráma, melyet a fehérvári társulat már a budapesti Nemzeti Színházban is előadott.