Teremtésvédelmi és a környezetvédő mozgalmak találkozója

Környezetünk állapota arra indít bennünket, hogy tágabb összefogásban, ökumenikus kitekintésben és társadalmi szervezetekkel együttműködve is megvizsgáljuk, mit tehetünk mi együtt teremtett világunk szépségének és épségének megőrzéséért.

A globális ökológiai válság egyre több embert és közösséget ébreszt rá arra, hogy alapvetően át kell gondolnunk emberi és társadalmi viszonyainkat. Az ökológiai gondolat a magyar egyházakon belül is él. Emellett a környezetvédő civil szervezetekben is sok keresztény tevékenykedik. Mind az egyházi, mind a civil mozgalmak aktivistáiban kérdések merülhetnek fel: Hogyan tudjuk keresztény és környezetvédő identitásunkat egymást erősítve megélni? Mit jelent ma Magyarországon teremtésvédőnek lenni? Szüksége van-e egyházamnak arra, hogy környezetvédőként tevékenykedjek benne? Szüksége van a zöld civil szervezeteknek a keresztényekre?
Találkozónkon ezekről a kérdésekről szeretnénk gondolatokat cserélni a téma érintettjeivel.
A Tanácsadók a Fenntartható Fejlődésért, az Ararát Munkacsoport, a Csalán Egyesület, a Naphimnusz Teremtésvédelmi Egyesület és az Ökogyülekezeti Műhely közös projektjének célja a különböző felekezetekben és a zöld civil szervezetekben tevékenykedő környezetvédők együttműködésének erősítése.

Tervezett program:

09.30-10.00    Regisztráció

10.00-13.00    Teremtésvédelem elméletben

Megnyitó
Farkas István projektvezető, Tanácsadók a Fenntartható Fejlődésért

Teremtésvédelem versus környezetvédelem – rövid teológiai alapvetés
Béres Tamás tanszékvezető, Evangélikus Hittudományi Egyetem
Karsay Eszter református lelkipásztor, az Ökogyülekezeti Mozgalom alapító tagja
Nobilis Márió adjunktus, Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola

Egyházamban zöldként, civil mozgalomban keresztényként – aktivista dilemmák
Szalay Tímea (Csalán Egyesület)
Szűcs Boglárka (KRE Ökogyülekezeti Műhely)

Kiscsoportos beszélgetés a témákról

13.00-14.00    Ebédszünet

14.00   16.00   Teremtésvédelem gyakorlatban

Kerekasztal-beszélgetés az egyházi és zöld civil közösségi teremtésvédelmi gyakorlatokról
Bánfalvi Német Andrea (Naphimnusz Teremtésvédelmi Egyesület)
Szűcs Boglárka (KRE Ökogyülekezeti Műhely)
Szűcs Kinga (Ararát Munkacsoport)

Várjuk a helyi egyházi vagy civil teremtésvédelmi kezdeményezések bemutatkozását is!

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Jelentkezni február 20-ig lehet az űrlap kitöltésével: https://goo.gl/forms/ezw2xntqZfyciurx1

További információ: Farkas István (farkas.istvan@tff.hu, +36-70-340-8801)