(Egyház)történeti dráma a Székesfehérvári Vörösmarty Színházban

Május 25-én, szombaton, 19 órától ismét előadják a Sobor Antal azonos című történelmi kisregénye alapján írt PERELJ, URAM! c. darabot a székesfehérvári színház nagyszínpadán.

2018 októbere óta nagy sikerrel játssza a társulat a darabot, amely az egykori csákberényi református lelkipásztor és a r.k. plébános utolsó napjait állítja színpadra. 1849 júliusában ugyanis Haynau pribékjei elfogják, majd gyorsított, rögtönítéleti eljárásban halálra ítélik és kivégzik őket – pusztán azért, mert a szószékről kihirdették a Habsburg ház trónfosztásáról szóló debreceni törvényt. Hogyan teltek utolsó óráik? Hogyan hatott a kegyetlen eljárás a környék lakóira? Hogyan viselkedtek az osztrák katonák? Ezeket a kérdéseket bontja ki a komor hangulatú, feszültségekkel teli, ám a humort sem nélkülöző dráma, melyet a fehérvári társulat már a budapesti Nemzeti Színházban is előadott.