Timóteus tanítványképzés

Segítség a lelkipásztoroknak, hogy a saját gyülekezetükben a szolgálatba bekapcsolódó aktív munkatársakat, világi vezetőket, presbitereket, tanítókat készíthessenek fel a gyülekezeti szolgálatok hatékony végzésére.

TIMÓTEUS TANÍTVÁNYKÉPZÉS
2019. szeptember 29. – október 4.
Kunhegyes, Siolám Gyógyászati és Konferenciaközpont, www.siloam.hu

Ha szeretnél lelkészként csapatban dolgozni és szükséged van:
-       képzett gyülekezeti munkatársakra,
-       belső, lelki megújulásra és eszközökre ennek továbbadásában,
-       segítőkre, akik szolgálatként vállalják akár a betegek látogatását és a gyászolók vigasztalását,
-       eszközökre ahhoz, hogy jól sáfárkodjunk Isten ránk bízott ajándékaival: az egészségünkkel, az időnkkel, az anyagiakkal,
akkor ez a képzés jó lehetőség számodra!

Cél:
A Timóteus tanítványképzés abban kíván segíteni a lelkipásztoroknak, hogy a saját gyülekezetükben a szolgálatba bekapcsolódó aktív munkatársakat, világi vezetőket, presbitereket, tanítókat készíthessenek fel a gyülekezeti szolgálatok hatékony végzésére.
Ez a képzés: befektetés,  akár nevezhetjük magvetésnek is. Hozzájárul mind a részt vevő lelkipásztorok, mind pedig az általuk képzettek hitbeli növekedéséhez és szolgálatukban való fejlődésééhez.

Tematika:
A képzés első tömbje a keresztyén szolgálat két vetületét taglalja:
-       Isten népének gondozása, azaz mi Isten elhívása a vezetők felé a rájuk bízottakkal való törődés terén;
-       Keresztyén sáfárkodás, vagyis mit tanít a Szentírás a munkáról és az adakozásról.

Módszer:
A képzés interaktív és induktív jellegű, módszerünk rávezető jellegű, kérdések által segítünk felfedezni elmélkedés és megbeszélés útján azt, hogyan válhatunk a változást munkáló eszközökké Isten kezében. Az induktív módon tanultak segítenek felismerni azokat a területeket, ahol változás szükséges, és mindazt, amit tenniük kell a változások létrejötte érdekében.

Érkezés: szeptember 29-én, vasárnap vacsora előtt
Hazaindulás: október 4-én, pénteken ebéd után
Regisztrációs díj: 10.000.- Ft / fő, mely a helyszínen fizetendő készpénzben
Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével lehet: https://docs.google.com/forms/d/1OLxCGcXaAzQ-1VVtsGQCCR56t2tgaKH-g1XcTaAzyso/edit
Az űrlap automatikus értesítést küld a jelentkezés során megadott címre.

MRE Missziói Iroda