Kiss Géza emlékház és közösségi központ kialakítása a kákicsi volt református parókián

Egyházi közösségi terek fejlesztése - 2022 (MFP-EKT/2022)

Kedvezményezett: Sellyei Református Egyházközség

Projektazonosító: 3347627088

Tisztelgés kákicsi Kiss Géza lelkipásztor, néprajzkutató emléke előtt, e mellett lehetőséget teremt a helybéli református közösségek támogatására a kákicsi parókia és környezetének megújítása. A Baranyai Református Egyházmegyében zajló összetett – lelki, egyházszervezeti, ingatlankezelési – megújulási folyamat részeként a Dunamelléki Református Egyházkerület elnöksége több beruházás megvalósítását is célul tűzte ki Baranyában. Az egyik legkiemelkedőbb ezek közül a kákicsi, mely lehetőséget ad gyülekezeteinknek, intézményeinknek az Ormánság történeti, hitbéli, természeti értékeinek felfedezésére. A Magyar Falu Program pályázata ehhez a komplex fejlesztéshez járult hozzá, melynek kedvezményezettje a Sellyei Református Egyházközség, szűken vett szakmai célja a Kiss Géza emlékház felújítása volt.

Részletes beszámoló a csatolt dokumentumban olvasható (alább).

Csatolt állományok