„Tévedhetetlenül megsejtette, hogy ez hívás, és aki csak meghallja, az követni akarja, sőt, képes is lesz rá, hogy kövesse, ha kell, akár világok vagy évszázadok messzeségén keresztül is."
C.S.Lewis
Találkozni, tájékozódni, inspirálódni
E három gondolat köré szervezi a Nagy-Budapesti Missziói Konferenciát április 12-én a Budapesten és az agglomerációban szolgálók számára a Dunamelléki Református Egyházkerület Missziói Támogató Szolgálata.
A főváros és vonzáskörzete gyorsan változó társadalmi-gazdasági helyzete időről időre szükségessé teszi az itt élők megszólításának újragondolását, ezt a célt szolgálja majd a káposztásmegyeri református templomban április 12-ére meghirdetett konferencia is. Lovas András dunamelléki misszió referens elmondta: a találkozás, a tájékozódás és az inspirálódás lesz az esemény fókuszában amellett, hogy a résztvevők gyülekezeti történeteken keresztül kaphatnak útravalót.
„A találkozás lényege, hogy a Budapesten és környékén szolgáló lelkipásztorok a maguk sajátos missziói kérdéseivel lehessenek együtt” – fogalmazott a lelkipásztor, hozzátéve, hogy a két budapesti egyházmegye lelkészi számára is természetes kapcsolódási pont lesz a találkozó. „Meg kell értenünk, hogy milyen folyamatok részesei vagyunk, honnan és hová érkeznek az emberek ebben abban a régióban, amit munkacímként ’Nagy-Budapestnek’ nevezünk. Ezt szolgálja majd Duráczky Bálint szociológus előadása” – tájékoztatott.
Lovas András úgy látja, a Szentlélek gyakran történeteket használ képzeletünk megelevenítésére és megtermékenyítésére – inspirálására –, így azoknak fontos szerepe lesz a konferencián. „Négy panelbeszélgetésben ismerkedhetünk meg olyan történetekkel, ahol Isten munkálkodott, valami történt, de meg fognak jelenni azok a küzdelmek is, melyeket a történet főszereplői átéltek.”
A kerekasztal-beszélgetések során a gyülekezeti megújulásban, a gyülekezetplántálásban, az úttörő plántálásban és a lakótelepi missziókban részt vevők osztják meg tapasztalataikat és gondolataikat. A misszió referens szerint ezek a történetek olyan tereket nyithatnak meg, melyeket érdemes lesz továbbgondolni, és amelyekre építeni lehet a jövőben. „Ennek van most itt a helye, mert missziói stratégia alkotásáról még nem beszélhetünk” – mondta.
A szervezők a lelkipásztorok mellett a misszióért felelős gyülekezeti munkatársaikat – például missziói gondnokaikat, imakörvezetőiket, házicsoport-koordinátoraikat – várják a konferenciára, elsősorban Budapestről és az agglomerációjából, de az alkalom nyitott az egyházkerület más területeiről érkező, érdeklődő lelkipásztorok és szolgálattevők előtt is.
Az esemény regisztrációhoz kötött, mely erre a linkre kattintva tehető meg, április 8. hétfőn 12 óráig.
A konferencia helyszíne: káposztásmegyeri református templom – 1048 Budapest, Bőröndös utca 17.
A konferencia programja:
9:00 – 9:30 Megérkezés
9:30 – 9:50 Áhítat (Balog Zoltán püspök)
9:50 – 10:20 Előadás: „Budapest missziói helyzete – szociológiai alapvetés” – (Duráczky Bálint)
10:20 – 11:10 Kerekasztal 1. – Gyülekezeti megújulás (Hekli Katalin – Rákospalota; Dani Eszter – Solymár; Molnár Sándor – Külső Kelenföld; moderátor: Harmathy András)
11:20 – 12:00 Szünet (közben irányított témafeldolgozás – felelős: Bedekovics Péter)
12:00 – 12:45 Kerekasztal 2. – Gyülekezetplántálás (Esztergály Előd – Csömör; Pogrányi Károly – Diósd; Lénárt Tibor – Monorierdő; Márkus Tamás – Őrmező; moderál: Horváth Dániel)
12:45 – 13:00 Előadás: „Misszió mint megsokszorozódás” – (Lovas András)
13:00 – 14:00 Ebéd
14:00 – 14:40 Kerekasztal 3. – Úttörő plántálás (Lakó István – Te+Én; Vigh Eszter – Bartók-negyed; Szabó István – József Attila lakótelep; moderál: Lovas András)
14:40 – 15:20 Kerekasztal 4. – Panelgyülekezetek (Zámbó András – Káposztásmegyer; Sipos Aba Álmos – Békásmegyer; Fogarasi Gábor – Újpalota; Morva Ákos – Szigetszentmiklós-Újváros, moderál: Sóskuti Zoltán)
15:20 – 15:30 Összefoglalás, zárás, imaközösség (Somogyi Péter lelkészi főjegyző)
Fotó: Füle Tamás