„Tévedhetetlenül megsejtette, hogy ez hívás, és aki csak meghallja, az követni akarja, sőt, képes is lesz rá, hogy kövesse, ha kell, akár világok vagy évszázadok messzeségén keresztül is."
C.S.Lewis
Templom összefogással
Egymásért imádkozik két nagyon távoli közösség: a Baranya megyei hidasi református gyülekezet, valamint a koreai Yeoungju Joongang presbiteriánus gyülekezet. A koreaiak támogatták a hidasi templom megépítését is.
A Presbyterian Church in the Republic of Korea (PROK), és azon belül a Kyung Buk Presbytery (egyházkerület) több mint húsz éve ápol szoros kapcsolatot a magyar reformátusokkal. Idén májusban együttműködési megállapodás is született a Yeoungju Joongang presbiteriánus gyülekezet és a Hidasi Református Egyházközség között.
A Dunamelléki Református Egyházkerülettel közösen a koraiak jelentős segítséget nyújtottak a hidasi reformátusok új templomának felépítéséhez, és már többször is hazánkba látogattak, legutóbb május végén.
– Nagy bátorságra volt szükség ahhoz, hogy olyanokkal lépjünk testvérgyülekezeti kapcsolatra, akikkel azelőtt sosem találkoztunk. De arra az igére gondolva, amelyben azt a parancsot kaptuk, hogy „menjetek el és hirdessétek az örömhírt a föld végső határáig”, készen álltunk a hidasi gyülekezettel kötendő testvérgyülekezeti megállapodásra.
Ha Isten szeretetén belül tiszteljük egymást, építhetjük az Isten egyházát. Biztos vagyok abban, hogy a Hidasi Református Egyházközség és a Yeoungju Joongang presbiteriánus gyülekezet együttműködése Isten akarata – mondta Kan Ho-Nam lelkipásztor portálunknak a közös, hidasi istentisztelet után. – Az istentisztelet rendje egy kicsit különbözik a miénktől, de éreztem a gyülekezet Igébe vetett hitét, és ez közös bennünk, a koreai és a hidasi gyülekezet között – mondta.
Gyenge Károly, a hidasiak lelkipásztora úgy fogalmazott, fontos, hogy tudjanak egymásról és imádkozzanak a másikért. A közeljövőben bemutatkozó esteket terveznek Koreáról, sőt akár a viszontlátogatás is szóba jöhet jövő nyáron. A templomépítéssel összefüggésben a lelkipásztor elmondta, hogy az építkezés teljes költségének egyharmadát adták a koreaiak, vagyis 100 ezer dollárt. A hidasiak is odatették magukat: nemcsak a gyülekezeti tagok, hanem az egész falu lakossága dolgozott az építkezésen. Örömmel adták erejüket, idejüket és adományaikat is.
szerkesztette: Fekete Zsuzsa