A XX. századi egyházüldözés emlékezete

Elindította a XX. századi egyházüldözés emlékezete című kutatást a „Fehér Hollók” munkacsoport együttműködve a Dunamelléki Református Egyházkerülettel, az Evangélikus Országos Múzeummal és az Új Ember című katolikus hetilappal.

A "Fehér Hollók" elsődleges célja a múlt századi egyházüldözés emlékhelyeinek összegyűjtése és megjelenítése egy közös felületen.

Várják minden olyan szobor, emléktábla, üvegablak és egyéb tárgy leírását, amely Magyarországon vagy bárhol a nagyvilágban emléket állít egyházi személyek vagy csoportok XX. századi üldöztetésének, mártírok, hitvallók életének, tevékenységének. Az adatokat az interneten és kiadványokban teszik közzé. Az adatszolgáltatók – kívánságuk szerint – lehetőséget kapnak önmaguk, illetve tevékenységük bemutatására, valamint annak ismertetésére, miként ápolják az üldözött(ek) emlékét.
A leírásokat feher@hollok.hu email címre várják a munkacsoport tagjai.

További részletek: www.egyhazuldozes.hu

Dunamelléki Református Egyházkerület