BIHart - negyedszer

Negyedik alkalommal rendeznek Biharkeresztesen Református Művészeti Fesztivált.

Az egyhetes programsorozatot a helyi egyházközség és a Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény szervezi. A református művészeti fesztivál a biharkeresztesi művészeti iskola néptánc találkozójából nőtte ki magát. "Kezdetektől fogva az volt a célunk, hogy egy olyan kulturális programsorozatot szervezzünk, ahol mindenki megtalálja a neki tetszőt" - mondta Nagy Zsolt. A Bihari Református Egyházmegye esperese hozzátette: a közösségépítés különösen fontos és most, amikor pár nap van május 22-éig, a reformátusok egységesülésének egy éves évfordulójáig még nagyobb hangsúlyt kap. "A határszéli, pici falvakkal körülvett településen tavaly több mint kétezer embert mozgattunk meg. Célunk, hogy az emberek felismerjék jó református közösségben lenni és megérezni a református feelinget" - hangsúlyozta az esperes.

A programok között szerepel többek között a Kalocsai Színház előadásában az Indul a bakterház, valamint a Habakuk Bábszínház előadása, a Noé Bárkája. Ezek mellett tömegsporton, véradáson, főzőversenyen és zenés irodalmi esten is részt vehetnek az érdeklődők. A fesztivál utolsó napján este a Csík zenekar koncertje lesz hallható. Az egyhetes rendezvénysorozat május 9-én, vasárnap délután öt órakor istentisztelettel kezdődik, amelyen Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök hirdet igét.

Részletes program

Forrás:ttre.hu