Búcsú a budai gyülekezettől

A budai gyülekezet több, mint hét évi itteni szolgálata után február 27-én elbúcsúztatta
Dr. Literáty Zoltánt, akit az érdligeti gyülekezet januárban lelkészévé választott.

A vasárnap délelőtti istentisztelet előtt a Mustármag csoport és a gyülekezeti imaközösség tagjai közös imaközösségen adtak hálát az ő budai szolgálataiért, és Isten segítségét kérték a további szolgálataira. A búcsú-igehirdetés a református bibliaolvasó-kalauz napi igéje szerint szólt. (Apcsel 20, 17-38.)

Az istentisztelet után a templomajtóban - meglepetésként - a gyülekezet tagjai örömmel vehették kézbe a távozó lelkész budai igehirdetéseinek gyöngyszemeiből "A szeretet játéka" címmel, a gyülekezet iránti szeretetből és hálából fakadóan, ajándékként összeállított könyvét. A búcsúztatás a gyülekezeti teremben zajlott, ahova a diakóniai bizottság, - melynek a távozó lelkészünk is hűséggel szolgáló tagja volt - szeretet-és asztalközösségre hívta azokat, akik személyesen is szerettek volna elköszönni. Sok finom sütemény-adomány érkezett, mely szolgálatban a szerda délelőtti nyugdíjas Márta csoport tagjai jártak élen. A Cédrus, a Mozaik és a keddi csoport tagjaiból alakult alkalmi kórus Csizmadia Csaba presbiter gitárkíséretével egy szép énekkel búcsúzott. Ez a dal mindannyiunk nevében szólt: "Legyen áldás az úton, amit ma kezdesz el, Legyen veled az Isten, kérjük, kísérjen el. Kérjük, oltalmazzon meg és adjon néked erőt, Utadon vezessen, formáljon, szeressen, Legyen a te őriződ! Legyen áldás az úton, amit ma kezdesz el, Tegye jóvá az Isten, amit te rontasz el, Kérjük, lénye ragyogja lábad elé a fényt, Lásd meg, hogy utadon isteni oltalom Vigyáz rád és szeretve félt. Legyen áldás az úton, amit ma kezdesz el, Legyen erőd és türelmed, ha szenvedni kell. Legyen erőd szeretni, utolsó lenni, ha kell, Szívesen szolgálni, hálával áldozni, Jézusra mutatni fel. Legyen áldás az úton, amit ma kezdesz el, Öröm kísérjen végig, amíg úton leszel. Legyen boldog életed, és mindig az Övé. Szívünkből szeretünk, imában kísérünk, Életed célja felé." Ezt követően Füzi Csaba presbiter, pénzügyi gondnokunk imádságban köszönte meg Urunknak a lelkészünk budai szolgálatait, és Isten oltalmazó vezetését kérte a szolgálataira ott, ahova most őt vezette, majd átadta a gyülekezeti tagok céladományaiból a most távozó háromgyerekes lelkészcsalád megsegítésére összegyűlt összeget. Nagy volt a meglepetés és az öröm, mind azok részéről, akik kapták, de azok részéről is, akik adták, mert az összeg nagysága minden várakozáson felüli volt, kifejezte a gyülekezeti tagok nagy-nagy szeretetét a távozó lelkész és családja iránt. Aztán jöttek a személyes búcsúzások, sírtunk és nevettünk, érdekesen keveredett az öröm és a bánat. Öröm az együtt töltött szép évek felett, és bánat az elválás miatt. Igazán valódi szeretetközösségben voltunk egymással, szinte tapintható volt a szeretet. Nagy örömünkre a befogadó érdligeti gyülekezetből is voltak vendégeink, akik boldogan tapasztalták, hogy az ő lelkészüket milyen nagy szeretet övezi ott, ahol eddig szolgált. Ahogy Pál az efézusiakat az Isten kegyelmébe ajánlotta (32.) így mi is azt kérhetjük, hogy az ÚR legyen mindkét gyülekezet őriző pásztora! Csenki Zsuzsanna diakóniai gondnok Megjelent Literáty Zoltán: A szeretet játéka - Prédikációk Budán című kötete, mely 7x3=21 különböző típusú prédikációt tartalmaz az elmúlt évek budai szószéki igehirdetéseiből. (Hermeneutikai közelítés, tanítói prédikációk az Őstörténet félreértett passzusai alapján, tanítások az úrvacsoráról és a Heidelbergi Káté alapján, példaképek a Bibliából, újraértelmezett igék a korabeli szociológia alapján, valamint dramatizált igehirdetések.) A prédikációs kötet önköltségi áron, 1000 Ft-ért kapható a budai iratterjesztésben a vasárnap délelőtti istentisztelet után, vagy Csenki Zsuzsanna diakóniai gondnoknál (20/560-9620). A borítón Molnár Kati, a Mustármag csoport tagja által a Szilágyi Dezső téri templom szószékéről készült akvarellje látható. Értő ajánló sorokat a könyvhöz Debreczeni Tibor, a budai gyülekezet tagja, Csokonai díjas pedagógus, a Nagykőrösi Főiskola tanára írt.

Egyéb információk és a prédikáció hallgatható változata itt található

Csatolt állományok