"Amikor valaki hozzám fordul, hogy panaszt tegyen valaki másról, meghallgatom. Majd a következőt mondom: "Beszélned kell az illetővel, akiről épp most panaszkodtál. Adok hét napot. Hét nap múlva én magam is felkeresem ezzel, hogy meggyőződjek arról, hogy beszéltél vele."
Bill Johnson
Energia, klímaváltozás és az egyházak szerepe
„Energia, klímaváltozás és az egyházak szerepe" - ezzel a címmel tartja 10. nagygyűlését az Európai Keresztény Környezetvédelmi Hálózat (angolul European Christian Environmental Network - ECEN) a teremtés hetében 2014. szeptember 27. és október 1. között Balatonszárszón, az SDG konferenciaközpontban. A konferencián neves külföldi és hazai előadók vesznek részt és vitatják meg az egyházak lokális és globális szerepét a jelenkor kihívásaiban, az ökológiai krízisben.
A konferencia résztvevői különböző tematikus munkacsoportokban vesznek részt, amelyek az ökoteológiával, a klímaváltozással, az egyházi környezettudatos oktatással, öko-menedzsmenttel és az életmódváltással foglalkoznak.
Az ECEN Európai Egyházak Konferenciájának célja, hogy a természettel és a környezettel való kapcsolatról beszéljen a keresztény teológia és a keresztény életvitel perspektívájából. Az Európai Egyházak Konferenciája (CEC, KEK) az európai országok több, mint 120 ortodox, protestáns, anglikán és ókatolikus egyházának, valamint 40 társszervezet szövetsége.
A konferencia ideje alatt, közeli helyszínen került sor a teremtés hete nyitóistentiszteletére is. A teremtés ünnepén már hagyományosnak mondható ökogyülekezeti díjátadóra a teremtés hete nyitó-istentiszteletén kerül sor. Az ökogyülekezeti címet 2014-ben megpályázott és elnyert gyülekezetek szeptember 28-án, vasárnap 10:00-kor, a Balatonboglári Evangélikus Egyházközség templomában vehették át az oklevelet és emlékplakettet.