Kálvin János emlékezete

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának vándorkiállítása

"A magyar nemzet lelkének megnyilatkozását kerestem
s találtam meg a magyar kálvinizmusban.
Számomra a magyar kálvinistaság azt jelentette:
talpig ember lenni."

Móricz Zsigmond vallomása (1928)

„Azt pedig tudjuk, hogy akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál, azoknak, akiket elhatározása szerint elhívott."
(Róma 8:28)

A Lábatlani Református Egyházközség szeretettel meghívja Önt
és kedves családját a Kálvin emlékévek keretében szervezett ünnepi rendezvényére, melyet 2010. augusztus 22-én vasárnap tartunk.

A rendezvény programja

Délután 3 órai kezdettel kiállítás megnyitó a lábatlani Gerenday Közösségi Házban (Rákóczi út 170.) „Kálvin János emlékezete" címmel.
A Magyarországi Református Egyház Zsinatának vándorkiállítását összeállította MILLISITS  MÁTÉ művészettörténész.

A kiállítást megnyitja: BELLAI ZOLTÁN, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöki főtanácsosa.

Délután 4 órakor ünnepi istentisztelet kezdődik a lábatlani református templomban (Dózsa György út 112.), melyen Igét hirdet Főtiszteletű STEINBACH JÓZSEF, a Dunántúli Református Egyházkerület Püspöke.

Ezt követően „A Kálvin emlékévek értelme" címmel előadást tart
KÖNTÖS LÁSZLÓ, a Dunántúli Református Egyházkerület lelkészi főjegyzője.

Az istentiszteleten elhangzanak énekszámok, szavalatok, valamint a hittanosok előadásában Kálvin János életének rövid bemutatása.

A templomi ünnepség után a gyülekezet átvonul a felavatandó Kálvin János utcához (egykori Fürst Sándor utca), ahol Nagytiszteletű MÁTÉ LÁSZLÓ,
a Tatai Református Egyházmegye Esperese és POPOVICS GYÖRGY,
a KEM Elnöke leleplezi a Kálvin Jánost ábrázoló reliefet,
mely a Felvidéken élő művész, NAGY  MÁTYÁS alkotása.

TÖRÖK ISTVÁN, Lábatlan Város Polgármestere és Dr. VÖLNER PÁL, infrastruktúráért felelős államtitkár ünnepi beszéde után az „ÚJRA"
népi zenekar genfi zsoltárfeldolgozásokat ad elő.

A székesi (Maros megye) és érszakácsi (Szatmár megye) testvérgyülekezetek, valamint a felvidéki Karva község küldöttségének köszöntő szavai után MÁTÉ LÁSZLÓ Esperes úr díszokleveleket nyújt át
az utca lakóinak.

A határontúli lelkészek áldásmondással zárják be az ünnepséget.

Ezután a volt Petőfi Sándor Általános Iskolában tartandó szeretet-vendégségre invitálunk minden kedves testvérünket.

A rendezvény támogatói:

Tatai Református Egyházmegye, Komárom-Esztergom Megyei Közgyűlés