Legyetek felkiáltójellé!

Ismét megmozdul a Kárpát-medence reformátussága május 20-án és 21-én. Szedjünk szemetet, ápoljunk betegeket, tegyük rendbe a környezetünket, látogassuk meg a magányosokat, ültessünk fát, osszunk ételt! A lehetőségek tárháza végtelen. Segítsünk, ahol tudunk!

Szeretethíd

A Magyar Református Szeretetszolgálat harmadszor szervezi meg a Szeretethíd Kárpát-medencei református önkéntes napokat 2011. május 20-21-én. Tavaly több mint 8000 önkéntes mozdult meg azért, hogy segítsen a környezetében élőkön. A Szeretethíd a Magyar Református Szeretetszolgálat programja, és mindenki számára nyitott, aki kész segíteni a környezetében élőkön. Célunk, hogy a társadalmi felelősségvállalás jegyében az ország minden területén munkálkodjanak kisebb-nagyobb csoportjaink szociális, fejlesztési vagy ökológiai területen, valódi segítséget nyújtva ezzel településeknek, intézményeknek, gyülekezeteknek.  A program azzal a céllal jött lére, hogy a Református Egyház megmutassa, nem csak panaszkodni tud, hanem képes és kész tenni a környezetében élőkért. A határokon átívelő segítségnyújtással már három éve megmutatjuk, hogy egy közösség, ha összefog, mennyi jót tud tenni - mások és saját maga számára is.

A Szeretethíd az Önkéntesség Európai Évének kiemelt magyarországi rendezvénye.

Fővédnökök:

-  Fazekas László, a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház püspöke
-  Schmittné Makray Katalin, a köztársasági elnök felesége

A korábbi évek fővédnökei, támogatói:
Kovács Árpád, Sebestyén Márta, Bölcskei Gusztáv, Csűry István, Gundel Takács Gábor, Balczó András, Hűvösvölgyi Ildikó

Megvalósult projektpéldák:
- gumiabroncsból gumitéglák az óvodának
- karaoke party az idősek otthonában
- baracskai fogvatartottak temetőrendezése
- szemétszedés, takarítás, falfirka-takarítás, faültetés

Szeretethíd-koordinátor: Vad Lilla
telefon: 30/678-7355
e-mail: szeretethid@jobbadni.hu

Kommunikáció: Gilicze Réka
telefon: 30/748-6256
e-mail: gilicze.reka@jobbadni.hu

szeretethid.jobbadni.hu                                                                                                   www.jobbadni.hu

Korábbi írásaink ebben a témában:

HÍREK 2010. június 04., péntek

A börtöngyülekezet szeretethídja

Baracskán a „börtöngyülekezet" egyes és kettes biztonsági fokozatú fogvatartottjai is részt vettek az önkéntes programban.

PROGRAMOK 2010. május 21., péntek

Szeretethíd A Lánchíd és a Margit-híd között

Közterületszépítés Budán

HÍREK 2010. május 20., csütörtök

SZERETETHÍD Temesváron

Tememesvár Belvárosi Református gyülekezet SZERETETHÍD 2010 rendezvénye

KÖZÖS(S)ÉG 23. szám - Ihletés / 2010. május 03., hétfő

Indíttatás a segítségre

Szeretethíd - légy két napra önkéntes! (Jéger-Pete Renáta)

HÍREK 2009. október 06., kedd

Szeretethíd Baracskán

Közel ötven fogvatartott jelentkezett a Szeretethídban való részvételre.

HÍREK 2009. október 03., szombat

Cselekvő egyház

- háromezer önkéntes dogozott szombaton a Szeretethíd programban

HÍREK 2009. szeptember 22., kedd

Társadalmi munkában a református egyház önkéntesei

"Hisszük azt, hogy az egyháznak nemcsak az egyház falain belül van dolga, hanem az emberi élet minden területén."

PROGRAMOK 2009. szeptember 11., péntek

Mozdulj, segíts, szeress!

Szánd arra a napodat október 3-án, hogy másokon segíts! Október 3-án megrendezésre kerül a Szeretethíd önkéntes program.