Lendületet hoznának Amszterdamból

Épülőben lévő, új gyülekezeteket látogat meg Hollandiában a Károli Gáspár Református Egyetem teológus hallgatóinak egy csoportja. Mi is ott voltunk az indulásnál Budapesten, a Ráday utcai kollégium udvarán.

A fiatalok Lovas András Budapest-gazdagréti lelkipásztor gyülekezetépítő szemináriumának hallgatói, akik itthon és külföldön egyaránt meglátogatnak gyülekezeteket, hogy minél több tapasztalatot gyűjtsenek.

Baintner Flóra első éves hallgató szerint akkor működik jól egy közösség, ha az nyitott, családias és közvetlen kapcsolat alakul ki a lelkész és a gyülekezeti tagok között.

Koncz Hunor Attila úgy tudja, hogy Amszterdamban sok fiatal jár vallásos közösségekbe, bár nincsenek ilyen gyökereik.

A négynapos utazásról Bölcsföldi András, a teológia spirituálisa az mondta, hogy tanulni és tapasztalatot gyűjteni mennek Hollandiába.

Riporter: Fekete Zsuzsa
Kép: Füle Tamás