Régi-új közlöny

Átalakította a Református Egyház című folyóiratát a Magyarországi Református Egyház, így a lap ezentúl az MRE hivatalos közlönyének funkcióját látja el, a zsinat tavaly novemberi döntésének megfelelően.

Tarr Zoltán, az MRE zsinatának szóvivője elmondta: a lap az MRE zsinatának, zsinati tanácsának, zsinati bíróságának, az egységes lelkészképesítő bizottságnak, illetve minden egyéb országos közegyházi testületnek a döntéseiről számol be.

A közlönyt évente legalább négyszer teszik közzé, de "a hivatalos közlemények diktálta szükség esetén gyakrabban is megjelenik" - fogalmazott.
Tarr Zoltán elmondta, hogy a közlönyt elektronikus és nyomtatott formában is megkapja az MRE minden gyülekezete és intézménye a közegyházi költségvetés terhére, azaz nekik ezért nem kell fizetniük.

Az új közlöny első számában szerepel egyebek mellett az egyház idei költségvetési terve, a zsinati tanács határozata a lelkészek magánnyugdíj-pénztárakból az állami nyugdíjpénztárba való átlépéséről.