"Amikor valaki hozzám fordul, hogy panaszt tegyen valaki másról, meghallgatom. Majd a következőt mondom: "Beszélned kell az illetővel, akiről épp most panaszkodtál. Adok hét napot. Hét nap múlva én magam is felkeresem ezzel, hogy meggyőződjek arról, hogy beszéltél vele."
Bill Johnson
Segítsük az árvízi védekezést!
A fővárosban már szerda éjszaka, az árvíz által fenyegetett vidéki helyszínek döntő többségén pedig péntek reggelre elérte a védelmi készültség a 100%-át. Péntek délutántól kezdve a Magyar Református Szeretetszolgálat Kutató-Mentőcsapatának szakemberei árvízi mentésnél alkalmazható eszközparkjukkal Dunabogdányban állomásoznak, hogy krízishelyzetben segíteni tudják a hatóságok munkáját.
ANYAGUNK NAPONTA FRISSÜL.
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság péntek reggeli tájékoztatása szerint a Duna vízszintje még körülbelül 50 centiméterrel fog nőni szombat estig, a folyó északi szakaszán pedig tetőzésközeli állapothoz érkezett a vízszint, várhatóan péntektől már elindul az apadás.
Az árvízi védvonalak kiépítésében részt vettek hivatásos tűzoltók, rendőrök, katonák, a büntetésvégrehajtás munkatársai, önkéntes tűzoltók, mentős szervezetek, polgárőrök, rengeteg civil önkéntes és számos karitatív szervezet, köztük a Magyar Református Szeretetszolgálat is. Hétfőtől csütörtökig minden nap más-más vidéki helyszínen – Dunaalmáson, Tahitótfaluban, Hartán és Vácott – segítette homokzsákok töltésével és pakolásával az MRSZ önkéntes csapata az árvízi védekezést. Miután a megelőző védekezés szakasza véget ért, további önkéntesek jelentkezésére nincs szükség, hiszen az eddig beérkezett, több száz főből álló önkéntesbázisból sikerült összeállítani egy csapatot, akik vállalták a hétvégi szolgálatot riasztás esetén.
Péntek délutántól vasárnap éjszakáig a Magyar Református Szeretetszolgálat Kutató-Mentőcsapata Dunabogdányban állomásozik, hogy gátszakadás vagy egyéb krízis esetén eszközeikkel azonnali segítséget nyújthassanak a hatóságoknak. Nagy teljesítményű benzinmotoros szivattyúk, akár egy méteres vízben is használható gumitalpas quadok és terepjárók, valamint a felderítéshez drónkamerák is rendelkezésükre állnak a kétkezi eszközökön kívül. A Kutató-Mentőcsapat tagjai I. kategóriás, vagyis a legmagasabb fokozatú önkéntes tűzoltó minősítéssel rendelkeznek, így szükség esetén aktívan közreműködhetnek a Katasztrófavédelem munkájában.
A Magyar Református Szeretetszolgálat szeptember 15-én országos adománygyűjtést is hirdetett az árvízi védekezés eszközeinek beszerzése, valamint a folyamatos ellátás biztosítása céljából. Az árvízi védekezést segítő adománygyűjtés támogatható a 1358-as adományvonal hívásával, az adomany.jobbadni.hu oldalon keresztül, valamint átutalással a 10702019-85008898-51100005 (CIB) bankszámlaszámon keresztül.