Az Ige még élőbb, még dinamikusabb hirdetésére hívja fel a figyelmet az idei tematikus év a református egyházban. Az országos zárórendezvényen elhangzott: 2025-ben az ifjúság kerül majd a fókuszba.
Református örökségünk csupán a kereteket adja meg identitásunknak, de bele kell helyezkednünk ahhoz, hogy a részünkké váljon és megszólíthatóak legyünk.
„Nemcsak világra jöttem szerelemből, hívővé is a szerelem szült.” Visky András írónak az anyaországi és felvidéki lelkésztalálkozón elhangzott beszédét teljes terjedelmében közöljük.
„Nem tudtam, hogy ez a könyv jóvátétel.” Visky András Kitelepítés című könyvéről beszélgetett a szerzővel Balog Zoltán püspök, Ugron Zsolna író és Ablonczy Bálint újságíró a budapesti Ráday Házban.
Bibliaformában írta meg lelkész édesapja és családjának elképesztő kálváriáját Visky András kolozsvári író, aki ezzel egy román lágerben tett gyerekkori ígéretét teljesítette.
„Nincs befejezett múlt, a történelem mindig velünk van. A kérdés az, hogy ránk bíz-e valamilyen feladatot.” Visky András erdélyi íróval, a centenáriumra készülő Trianon-kantáta szövegírójával beszélgettünk.
Megismerni saját hagyományainkat és felelősségteljes tudást művelni egy adott közösségért, családjainkért – vallhatjuk reformátusként. Hogyan tesszük ezt a nyilvánosság előtt? Tudunk kálvinistaként reagálni a körülöttünk lévő világra?
„Nagyon jól be tudom biztosítani magamat a sikerrel szemben” – mondta Visky András költő, dramaturg, rendező, színházi teoretikus Nevezd csak szeretetnek című költői estjén a budapesti Hold utcai református templomban.
A keresztyén hit nem nevelés, hanem életforma kérdése. Hogy hatással tudunk-e lenni a másik hitére, az nem szavakon múlik, hanem elsősorban mintákon. A szavak értelme - ez tragédia, de mi magunk vagyunk - mondta Visky András író, dramaturg a Protestáns Tavasz keresztyén nevelésről szóló beszélgetésén.