A Bibliát ünnepeljük

Bibliavasárnapot tartanak a magyar reformátusok ezen a hétvégén. A gyülekezetek perselypénzét a Bibliatársulat kapja.

A hetvenes évektől tartják a Bibliavasárnapot március első vasárnapján. Azelőtt nem volt a Szentírásnak vasárnapja, bár a reformátusoknak minden vasárnapja a Bibliáé, hiszen az Ige egyházáról van szó – mondta a Parókia portál érdeklődésére a Bibliatársulat főtitkára. Pecsuk Ottó hozzátette: nem véletlen, hogy a Szentírás vasárnapja a böjt és a Húsvét közelébe került. Március 6-án, a templomokban a Szentírás terjesztésére és szolgálatára, valamint a református egyház Bibliamissziójára is felhívják a figyelmet. Nagyobb hangsúly kerül arra, hogy a Bibliát olvasni hitéletünk fontos része.

A Bibliaolvasó kalauzból sok régi emlékvasárnap kikerült az idén – emlékeztetett a főtitkár. A régi rendből csupán a Bibliavasárnap maradt meg. Pecsuk Ottó elmondta, hogy a bibliavasárnapi perselypénz az egyetlen rögzített adakozási alkalom maradt a Magyarországi Református Egyházban; az összeg mintegy 6-7 millió forintra rúg. A pénz a Bibliatársulat éves költségvetésének egyharmadát teszi ki, amelyből – a többi közt - Bibliákat adományoznak, misszióknak, iskoláknak, gyülekezeteknek, valamint különböző kiadványokat készítenek.