Árverés a gyerekekért Debrecenben

Debrecen - Mintegy száz alkotó és gyűjtő, csaknem 130 felajánlott műalkotását fogják elárverezni december 6-án, 16 órától a hetedik Debreceni Jótékonysági Aukción.

műtárgyak becsült összértéke több mint 7 millió forint, a kikiáltási ár viszont alig haladja meg a 2 millió forintot. Egyebek mellett ezek az információk hangzottak el a csütörtöki sajtótájékoztatón, amelyen Gulyás Edina, a Debreceni Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona igazgatóhelyettese és Papp Gyula, az aukció szervezőjetájékoztatta a megjelenteket.

Mint elhangzott, az Immánuel Otthon közoktatási és egészségügyi feladatokat is ellátó nappali szociális intézmény, amelyben 74, többnyire súlyosan, halmozottan sérült gyermek és fiatal jár a megye egész területéről. Az árverés bevételét az ő javukra fordítják, a tervek szerint egy gyertyaöntő berendezést szeretnének vásárolni, amely bővítené annak az akadálymentesített kézművesműhelynek az eszköztárát, melyet uniós pályázat útján sikerült kialakítani.

Papp Gyula elmondta, tapasztalata szerint igen ritka az ilyen értékű és mennyiségű felajánlás, és az is egyfajta rekord, hogy az idén az ismert alkotók között tizenhárom Kossuth-és Munkácsy-díjas művész alkotására lehet licitálni. Több képre már érkezett vételi ajánlat, az alkotások egyébként megtekinthetők a Klub Barabás Étteremben, és az Immánuel Otthonhonlapján.

Csatolt állományok