Bölcskei Gusztáv leköszönt, Ódor Balázs alelnök lett

Ódor Balázs lett a Református Egyházak Világközössége európai alelnöke, Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök leköszönt a REV Európai Tanácsának elnöki posztjáról.

A Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatala külügyi irodavezetőjét a Református Egyházak Világközössége (REV) Európai Tanácsa alelnökké választotta pénteki prágai ülésén. Ódor Balázst a Generális Konvent elnöksége jelölte a posztra. Az irodavezető hét évig volt a tagja a tavaly júniusban átalakult Református Világszövetség végrehajtó bizottságának, itthon pedig három éve felel az Magyarországi Református Egyház külkapcsolataiért. Az új alelnök feladata – a többi között – az lesz, hogy az európai református közösség stratégai céljainak meghatározásában részt vegyen, valamint képviselje a régiót.

A prágai ülésen köszönt le posztjáról Bölcskei Gusztáv, tiszántúli püspök, a zsinat lelkészi elnöke, aki a most véget ért négyéves ciklusban a Református Egyházak Világközössége Európai Tanácsa elnöke volt.