Csendből Szőtt Hangszőnyeg

A HolddalaNap zenekar újraszövi hangszőnyegét - szakrális térben engedi szabadjára a gyógyító muzsikát.

„Dalok ölelésével ringat és gyógyít az elmúlt esztendők tanulságait muzsikába foglaló, elmélyült új zenei anyagunk, melyet 2023-ban, Virágvasárnap mutattunk be a Marczibányi téri Művelődési Központban, s nagy szeretettel s örömmel szeretnénk megosztani a Gazdagréti Református Templom áldott terében most! A nagy csend idején, s benső csendjeinkben számos új dalunk született: az események feldolgozását segítő, sokszor fájdalmakat tükröző, de gyógyító, vigasztaló, reményt adó kompozíciók. Reflektálnak a környezeti válságra, a felborult életritmusra, a betegségre, gyászra, a kapcsolatokban megtapasztalt fájdalmakra s örömökre, a visszahúzódás dilemmáira, a háborúra s az áhított békére. Nyolc muzsikus mély barátságából, egymást hangjaikkal is segítő szövetségéből születtek e bensőséges kompozíciók. Gazdag hangszerelés, összetett ritmikai játékok, szólamok s díszítmények színes szálai: hangok varázsszőnyege! Csendből szőtt hangszőnyeg" ez, gyógyító muzsika. Felfele tekinteni hívnak, a mélységekből Isten fényébe vezetnek a hangok. Reppentsen fel minket a muzsika a békesség s a gyógyulás áldott tereibe!”
A nehézségeinket Isten fényébe emelő koncerten nagyrészt a Gazdagréti Református Gyülekezet tagjainak: Draskóczy Lídiának s Gulyás Annának a dalaival ismerkedhetünk meg nyolctagú virtuóz zenésztársaik tolmácsolásában. Elhangzanak olyan dalok is, mint Lídia Lámpás az úton című szerzeménye.

A koncertre a belépés adományos: az adományokkal a zenészeket lehet támogatni.

Muzsikálnak:
Balogh Guszti – ének, gitár