Egyházzenei áhítat

Egy Mendelssohn-oratórium előadása

A Budapest-Pasaréti Református Egyházközség Palló Imre Énekkara és a Budapest-Pozsonyi úti Református Egyházközség Hálaadás Kórusa, szólisták és szimfonikus zenekar előadásásban, dr. Cseri Zsófia vezénylete alatt hangzik fel Felix Mendelssohn-Bartholdy op.70-es Illés / Elias című oratóriumának nagyobb ívű zenei kivonata.

Az előadók feszített igénybevétele rövid szünetet igényel, és a zenehallgató gyülekezet lelki igényét is megelégíti a rövid szószéki szolgálat.

Amit egykor Illés próféta hallott:  A tűz után halk és szelíd hang hallatszott, ... Mit csinálsz itt, Illés? [1Kir 19, 12-13], hozzánk is szólhat a kérdés, mert Jézus URunk az ajtó előtt áll ma is és zörget...! Az Ő Szentlelke nyittassa ki velünk az ajtót, hogy az ÚR bejöhessen házunkba, szíveinkbe, és Ő töltse be azokat!