Elhunyt Scwancer Pál lelkipásztor

A Szentmártonkátai Református Egyházközség lelkipásztorát  2024. október 21-én, hétfőn kísérik utolsó útjára.

„Ha elindulsz valahova, szeretnéd tudni, hogy mi a végcélod. Isten GPS-e kicsit másképp működik.
Elég, ha Ábrahámra gondolunk, akinek úgy kellett elindulnia, hogy nem tudta, hova megy. Én is így indultam, és amikor mindennek ellenére megérkeztem arra a pontra, amikor megkaptam a felhatalmazást arra, hogy egész életemmel Őt hirdessem, egyszerre szakadt fel bennem a hála, a dicsőítés, a végtelen öröm és megnyugvás”
– e szavakkal tett bizonyságot Schwancer Pál szentmártonkátai lelkipásztor ez év februárjában, amikor arról kérdeztük, hogyan hívta el őt az Úr 49 évesen a lelkipásztori, majd hittanoktatói szolgálatra. Beiktatására 2024. március 2-án került sor, akkor ezt mondta az úrasztalánál: „Azért küldettem ide, hogy Isten hívó szavát adjam át napról napra, hétről hétre és ünnepről ünnepre.”

Schwancer Pál lelkipásztor, hittanoktató földi élete 2024. október 11-én véget ért, életének 59. évében tért haza Teremtőjéhez.

Életéért 2024. október 21-én hétfőn istentiszteleten adnak hálát a szentmártonkátai református templomban (Rákóczi út 1), ezt követően kísérik utolsó földi újtára a református temetőben (Temető utca).

A gyászoló család kéri, hogy a lelkipásztorok palástban vegyenek részt a búcsúztatáson, a jelenlévők pedig egy szál virággal búcsúzzanak.

A koszorúmegváltás összegét a helyszínen kihelyezett adományládákba helyezhetik el vagy utalhatják a Szentmártonkátai Református Egyházközség számlájára: 10101267-03012100-01003009 koszorúmegváltás” közleménnyel.
A befolyó összeget a gyülekezet a szolgálati lakás felújítására fordítja.