Gályarabok nyomdokain - zarándoklat Pozsonyba

A PROTESTÁNS GYÁSZÉVTIZED 350. évfordulóján emlékezésre, emléktúrára hívjuk a nyugdíjas lelkipásztorokat Pozsonyba június 14 - 16-ig. Utazás autóbusszal, útvonal: Budapest - Pozsony, Dévény és vissza Budapestre.

Történelmi emléktúrára, zarándoklatra hívjuk a nyugdíjas lelkipásztorokat, házastársukat valamint a lelkészözvegyeket a DUNAMELLÉKI REFORMÁTUS EGYHÁZKERÜLET támogatásával a PROTESTÁNS GYÁSZÉVTIZED 350. évfordulóján.

Útvonal: Budapest - Pozsony, Dévény és vissza Budapestre.

Időpont: 2023. június 14-16. szerda reggeltől péntek estig.

Tervezett program

- Pozsony megtekintése: magyar református templom, belváros, prímási palota; a reformkori országgyűlések helyszíne, Duna part, hidak, vár, az egykori koronázási helyszín, kilátás a 47 m magas koronatoronyból.

- (jelképes) emléktábla elhelyezése az 1674. évi rendkívüli törvényszéknek helyet adó épületen

- Pressburger Kipferl (pozsonyi kifli) kóstolása, vásárlás

- Dévény. Kilátás a felső várból a Duna és a Morva összefolyására

Jelentkezés emailben a személyes adatok megadásával (név, lakcím, telefonszám). A jelentkezéseket, a kérdéseket erre a címre várjuk:

kardos.peter@reformatus.hu

Annak a jelentkezését vehetjük komolyan, aki legalább 20 ezer Ft-ot átutalt az alábbi bankszámlára:

11773360-03111161.

Az átutalás közleményében kérjük megadni az utazni szándékozó(k) nevét, címét és ezt a szót: Pozsony!

Köszönet a Dunamelléki Egyházkerület elnökségének az anyagi támogatásért.