Házaskurzus konferencia

„Lehet jobb a házasságod!" - avagy hogyan segíthetsz, hogy másoknak is az legyen
Képzés református lelkészeknek. Jelentkezési határidő: szeptember 10.

A Házaskurzus olyan módszer, amellyel segíteni lehet a házasságok természetes megerősödését. Elérhetjük vele  a gyülekezeteinkbe járó házaspárokat, de olyanokat is, akik még keresők, így nem tartoznak szorosan a közösséghez.

Konferenciánk célja, hogy gyakorló lelkészekkel ismertessük meg a Házaskurzus módszereit. Szeretettel várunk minden lelkészt házastársával együtt! Október 9-én, pénteken este vacsorával egybekötött házaskurzus-estével kezdünk. A házaspároknak lehetőségük lesz kettesben időt tölteni, egymásra figyelni, saját bőrükön tapasztalni, hogyan is működik a házaskurzus. Október 10-én, szombaton megismerkedhetnek a Házaskurzus anyagával, meghallgathatják olyan lelkipásztor testvérek tapasztalatait, akik már használták a kurzust, illetve olyan házaspárok bizonyságtételeit, akik részt vettek a kurzuson.

A konferencia ideje: 2015. október 09., péntek 18.30-tól október 10., szombat 16.00-ig.

Helyszíne: gazdagréti református templom

Jelentkezési határidő: 2015. szeptember 10., csütörtök. A jelentkezést érkezési sorrendben tudjuk elfogadni, ezért érdemes mielőbb jelentkezni.

A részvétel ingyenes, adományokat a helyszínen a konferencia szervezési költségeire elfogadunk.

Jelentkezni lehet a következő linken:

További információ: Thoma László lelkipásztor, email: laszlo.thoma@gref.hu

Cikkünk a konferenciáról:

Lehet jobb a házasságunk?

Érezhető javulást tapasztaltak házasságukban azok a párok, akik házaskurzuson vettek részt. Az elmúlt három évben 65 házaspár fordult meg a gazdagréti református gyülekezet kurzusán, a résztvevők fele nem volt gyülekezeti tag. A gazdagrétiek most gyakorló lelkészeknek szerveznek konferenciát, amelyen a házaskurzus módszertanát mutatják be.

Csatolt állományok