Idén „Inkább bringázz!"

A Magyarországi Református Egyház is elkötelezett a környezet védelmében, így a Károli Gáspár Református Egyetem zöldítésének projektje mellett a Magyar Kerékpárosklub 2020-as „Inkább bringázz!” kampányának egykerekes támogatója. Az akció célja a kerékpározás népszerűsítése: hogy minél többen pattanjanak nyeregbe.

A közlekedésnek ez a módja nemcsak zöld életmód fontosságát hangsúlyozza, de mindemellett jelentős szerepet játszik az egészségünk megőrzésében is. Sőt, a legtöbben egyfajta pozitív életérzést is társítanak ehhez a mozgásformához.
De miért bringázzunk?

A környezetért!

• A légszennyezettség egyik fő okozója a közúti közlekedés. Ez ellen az egyik legjobb módszer.
  • Kevesebb nyersanyag szükséges az előállításához, ezáltal kevesebb energia is, ráadásul újrahasznosítható.
  • A kerékpárral mindemellett kis helyen elférünk, csökkentjük a közlekedési dugókat, és zajt sem keltünk.

A testi és szellemi egészségünk megőrzéséért!

• Javítja a tüdőkapacitást, állóképességet és segít az ideális testsúly megtartásában.
  • Csökkenti a szívbetegségek és a rák kockázatát.
  • Elősegíti az agy vérkeringését, ezáltal a tájékozódási érzék mellett a koncentrációs készségünk is hatékonyabbak lesz.

Saját magunkért és egymásért! Ezek az élmények megosztva sokkal emlékezetesebbek. Válaszd Te is inkább a bringázást, és tekerj a családdal, barátokkal, ismerősökkel!

Roza Vivien, Ökogyülekezeti Mozgalom

További kampányinformáció: bringazzamunkaba.hu