Kiss Géza öröksége Kákicson

Videós beszámolónk a kákicsi Ifjúsági Ház átadásáról, az ünnepi istentiszteletről és a Kiss Géza Ormánysága című kiállítás megnyitójáról.

Megújult a kákicsi református templom, ahol egykor a néprajzkutatóként is ismert Kiss Géza (1891–1947) lelkipásztor hirdette az Igét. Valamikori parókiáját szintén felújíttatta a Dunamelléki Református Egyházkerület, az épületben pedig állandó kiállítás nyílt Kiss Géza Ormánysága címmel. A szomszédos csűr épületét ifjúsági szállássá alakították, ahol már idén nyáron fogadnak ifjúsági és gyülekezeti csoportokat.

A 2024. június 8-i ünnepi istentiszteletet követő házátadásról és kiállításmegnyitóról szóló videós összefoglalónkat itt tekintheti meg:

Az eseményről szóló tudósításunkat itt olvashatja.

A Kákicsi Kiss Gézáról szóló portrénkat ide kattintva érheti el.

A kákicsi Ifjúsági Házról és a foglalásról itt tudhat meg többet.

A videót készítették: Dezső Attila, Füle Tamás, Jakus Ágnes, Komorné Csernáth Erzsébet