Megemlékezés Tüski Istvánról

Tóth Miklós igehirdetésében emlékezett meg Tüski Istvánról, a hollandiai magyarság látnoki lelkületével megáldott lelkipásztoráról, akinek életéhez fűződött Vianenben a Magyar Otthon és egyházi központ megalkotása is.

Hollandiában évtizedek óta az egyházak szervezésében központilag kerül sor a Szent István-ünnepélyre az Utrecht melletti vianeni római katholikus templomban 12 órakor az augusztus 20. utáni első vasárnap (vagy aug. 20-án, ha az vasárnapra esik). Régebben közös istentisztelet és teljes szent mise volt úrvacsoraosztással és a szent jegyek egyidejü kiosztásával külön eucharisztiai és úrvacsoraosztási liturgiával. Ez az utóbbi években sajnos Róma elöírására már nem lehetséges, de a helyszínen két egymásután következő istentisztelet ill. szent misén mindenki jelen van.

Tóth Miklós igehirdetésében megemlékezett Tüski Istvánról, a hollandiai magyarság látnoki lelkületével megáldott lelkipásztoráról, akinek életéhez fűződött Vianenben a Magyar Otthon és egyházi központ megalkotása is. Ezután egyszerű ebéd következett a vianeni Magyar Otthonban, majd hagyományosan rövid ünnepély a Hollandiai Magyar Szövetség rendezésében mindíg tartalmas előadással. Az idén Nickl Károly, a Magyar r. kath. egyházközség elnöke tartott elöadást Szent István jelentőségéről a zenetörténetben a középkortól az 'István a király' rockoperáig s a moldvai csángóktól Magyarországig.