Megjelent a Magyar Református Nevelés legújabb száma

Fiatalok az egyházban... Vannak?! Legyenek! De hogyan vannak jelen? Kik ők és hogyan szólíthatók meg? Mit tehet a pedagógus, a lelkész, a katechéta (vallástanár vagy hit- és erkölcstanoktató), az ifjúsági vezető, ha kapcsolatba kerül kamaszokkal, ifjakkal - gyülekezeten kívül és belül? Ezekre a kérdésekre keresik a választ a Magyar Református Nevelés legújabb számának szerzői.

"A MRE Ifjúsági Irodája (vezetője: Dr. Siba Balázs, zsinati ifjúsági tanácsos), profiljába beleillő módon a 2010. évre a konfirmációs korosztályról (13-15 évesek) szóló, többnapos szakmai műhelyt készít elő (Konfi+ konferencia), ahol elméleti / gyakorlati szakemberektől és egymástól való tanulásra nyílik lehetőség kb. 150 fő részvételével. A közel három és fél napos konferencia programját, előadóit és résztvevőit végignézve izgalmas, élvezetes és tanulságos szakmai találkozó ígérkezik a Kárpát-medence magyarságának résztvevőivel. Katechéták, lelkészek, ifjúsági vezetők, keresztyén kiadók és alapítványok képviselői, elismert pedagógiai, pszichológiai/pasztorálpszichológiai szakemberek hozzák kérdéseiket, gondolataikat, tapasztalataikat, hogy a jelenlévők gazdagodjanak, és új lendületet, ötleteket, bátorságot kapjanak hazatérve saját munkájuk folytatásához.

A szó elszáll, az írás viszont megmarad. Régi tapasztalat ez, amelyet a Magyar Református Nevelés e tematikus kiadványa is szeretne hasznosítani. Éppen ezért gondoltuk, hogy készüljön egy tematikus szám, amely a Konfi+ konferencián elhangzó néhány téma háttéranyagait gyűjti össze. Igaz, hogy a többnapos találkozó elsősorban a konfirmandus korosztályról szól, de miért ne lehetnének ezek a háttéranyagok hasznosak, érdekesek akár pedagógusok számára is?! Ez a kiadvány a kamaszokról szól, koruk és korunk néhány tipikus jellemzőjéről, és arról, hogy mi minden lehet fontos és hasznos szempont a velük való közös gondolkodásban, munkában."

(Részlet Szászi Andrea előszavából.)

Csatolt állományok