Nincsenek biztonságban a debreceni Nagykönyvtár értékei

A debreceni Kollégium épületét utoljára negyven éve újították fel és az épület szerkezete 1970 óta teljesen elavult.

Felújításra szorul a Debreceni Református Kollégium épülete. A műemlék több helyen beázik és a statikai problémái is vannak, ezért az épületben őrzött pótolhatatlan egyetemes történeti és művészeti emlékek nincsenek biztonságban.
A Tiszántúli Református Egyházkerület tavaly októberben nyújtott be pályázatot, hogy elkezdhessék az épület felújítását. A teljes költség több mint 440 millió forint és amennyiben nyer a pályázat, még idén megkezdődhetnek a munkálatok. A felújítással azt szeretnék lehetővé tenni, hogy a Debreceni Református Kollégium megőrizze történelmi értékeit és növelje a térség turisztikai vonzerejét.

A rekonstrukcióról bővebb tájékoztatást január 19-én, kedden 11 órától sajtótájékoztatón Bölcskei Gusztávtól, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspökétől, Fazakas Sándortól, a Kollégiumi Igazgatótanács elnökétől, Géczy Csaba műemléki tanácsostól és G. Szabó Botond gyűjteményi igazgatótól hallhatnak.

Dobos Zita