Pályázatokat írt ki a Baranyai Egyházmegye

A "Református Egység Napja" 2010. szeptember 10-11-én Pécsett kerül megrendezésre, kapcsolódva a Pécs Európai Kulturális Fővárosa 2010 rendezvénysorozathoz.

A Baranyai Református Egyházmegye örömmel értesült arról, hogy a Generális Konvent döntése alapján az idei esztendőben a 2009. május 22-i Debrecenben megtartott Magyar Református Egyház Alkotmányozó Zsinata és Hálaadó Ünnepre megemlékezve Pécs városa adhat otthont legelső alkalommal a Református Egység Napjának 2010. szeptember 10-11-én. Ezzel a kulturális rendezvénnyel kapcsolódva a Pécs Európai Kulturális Fővárosa 2010 rendezvénysorozathoz.

A Református Egység igei alapgondolata - mely idén a Református Világszövetség egyik vezérigéje - szerint, amely Pál levele az Efézusiakhoz 4:3. „ Igyekezzetek megtartani a Lélek egységét a békesség kötelékével" arra az elhatározásra jutottunk, hogy szélesebbre tárjuk e két nap szellemi ajtaját és rajz, novella valamint zsoltárfeldolgozó kategóriákban pályázatokat írunk ki.

A részletes pályázati feltételek a csatolt dokumentumokban olvashatók.

Peterdi Dániel
Baranyai Református Egyházmegye