Püspöki tárlatvezetés a Magyar Nemzeti Galériában

Egyházi vezetők és művészek kalauzolják az érdeklődőket Munkácsy Krisztus trilógiájánál a Magyar Nemzeti Galériában.

Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány a Magyar Nemzeti Galériával és a Munkácsy Alapítvánnyal hatrészes sorozatot szervez Munkácsy Krisztus trilógiájáról. A programsorozat, négy alkalma a református, a görög katolikus, a római katolikus, és az evangélikus egyház egy-egy püspökének tárlatvezetéséből, valamint egyházzenei bemutatóból áll. Szabó István dunamelléki református püspök április 16-án, szombaton kalauzolja az érdeklődőket a Magyar Nemzeti Galériában.

A sorozat két alkalma meditáció, amelyen két kortárs zeneszerző a Munkácsy Krisztus trilógiáról szóló zenei alkotását adja elő, két neves teológus pedig elmélkedéssel készül. Jegyeket előrendeléssel is lehet vásárolni a Magyar Nemzeti Galéria honlapján.

A márciusi programok:

Március 12. meditáció: Jelenits István - piarista szerzetes
Vukán György - Emerton-díjas zeneszerző, zongoraművész

Március 19. tárlatvezetés: Fabiny Tamás – evangélikus püspök
Finta Gergely - orgonaművész és az Evangélikus Hittudományi Egyetem kórusa
Az Asztali Beszélgetések Kulturális Alapítvány 100. rendezvénye

Március 26. tárlatvezetés: Kocsis Fülöp – görög katolikus püspök
Szent Efrém Férfikar, vezető: Bubnó Tamás

Helyszín: Magyar Nemzeti Galéria A. épület

Kezdési időpontok: 15 óra

A részletes áprilisi programról később számolunk be.