Ráday-napok – Gyülekezeti nap

Dunamelléki gyülekezeti tagokat várnak a Ráday-napok szombati gyülekezeti napjára, mely programjaival az élő Ige tematikus évéhez kapcsolódik.

Kaltenberg-udvar:

9:00–10:00 Regisztráció – a Markusovszky tér két pontján felállított regisztrációs sátrakban (karszalag viselése szükséges az étkezés igénybevételéhez)

10:00–10:30 Dicsőítés – a Gazdagréti Református Egyházközség zenekarával közös énekléssel hangolódunk a lelki üzenetek befogadására

10:30–11:00 Köszöntés és áhítat – Szloboda József, a házigazda Budapest-Északi Református Egyházmegye esperese és Balog Zoltán, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke

11:00–12:30 Közös ének és imádság, valamint bizonyságtételek – kapcsolódva az Élő Ige éve tematikus évhez a két szervező budapesti egyházmegye gyülekezeteiből felkért megszólalók tesznek bizonyságot

12:30–14:00 Asztali áldás (ének) és ebéd

15:00–16:00 Pódiumbeszélgetés: Isten igéje generációkon át – Sok olyan család van körülöttünk, ahol Isten kegyelméből már több generáción keresztül tapasztalják és élik meg az Ige munkáját, míg akadnak olyan „új hívők”, akik első fecskeként értették meg Isten kegyelmét. Azokat a közös pontokat és különbségeket keressük meg a beszélgetésben, melyeken keresztül láthatóvá válik Isten átformáló kegyelme.

16:00–17:00 Kórusok közös záróéneke és az Újpalotai Református Egyházközség zenekarának szolgálata

17:00 Záró áldás – Kovács Gergely, a házigazda Budapest-Déli Református Egyházmegye esperese

Ráday Ház:

13:30–17:00 Kórustalálkozó

Bibliamúzeum:

11:00–17:00 Kiállítás – a Bibliamúzeum kiállításának megtekintése

Ráday Ház – ebédlő és aula:

11:00–17:00 Ifjúsági szervezetek foglalkoztató programjai fiataloknak (pl.: csocsó; társasjátékok; beszélgetések, interaktív programok párhuzamosan)

Tóth Kálmán-terem:

14:30–16:00 Könyvbemutató – A nemrégiben megjelent „Legyen világosság! – A Ráday Ház története és megújulása” című kötet fényképekkel illusztrált bemutatója

Ráday Ház udvara:

11:00–17:00 Gyermekprogramok, játszóház – Napraforgók Játszóház programjai

Markusovszky tér:

11:00–17:00 Egyházmegyék és egyházi szervezetek, kiadók párhuzamos bemutatkozása, kézműves vásár, interaktív programok

Regisztráció ezen a linken (karszalag viselése szükséges az étkezés igénybevételéhez):
Fontos: a szervezők kérik, hogy az egy csoporthoz tartozókat egy ember regisztrálja! A helyszínen már mindenki maga veheti át a saját karszalagját, mely az ebéd igényléséhez szükséges.

Figyelem! A Ráday Ház ezen a napon a Markusovszky téri bejárat felől közelíthető meg!

Szeretettel várjuk a Dunamellék reformátusságának legnagyobb találkozójára, melyen átélhetjük az összetartozás örömét, erőt meríthetünk az Igéből és a terített asztalnál megélt közösségből!