Ráday-napok – Tanulmányi nap

„Biblia – Szentírás – Élő Ige: tekintélye és értelmezési lehetőségei” című tanulmányi napra a teológia iránt érdeklődő lelkipásztorokat és nem lelkipásztorokat várják. Regisztrációs határidő: szeptember 20., péntek.

Program:

9:00–9:30  Érkezés, regisztráció

9:30–9:35  A tanulmányi nap megnyitása, Molnár Ambrus lelkipásztor, a DRE Lelkésztovábbképző Intézetének vezetője

9:35–9:50  Áhítat: a tanulmányi nap lelki bevezetése, Balog Zoltán püspök

9:50–10:35  Plenáris előadás: Biblia – Szentírás – Élő Ige: az ihletettség, tekintély és tévedhetetlenség reformátori értelmezésének jelentősége, haszna és szerepe a keresztyén életben
Dr. Békési Sándor:
lelkipásztor, teológiatanár

10:35–11:00  Műhelyek bemutatkozása: a téma gazdagságának vázolása tételmondatokban

11:00–11:30  Szünet: frissítők

11:30–13:00  Műhelymunka: rövid felvezető előadás, majd a téma csoportos feldolgozása.

1. Az igehirdetés mint bibliamagyarázat (homiletika)
    Műhelyvezető: dr. Literáty Zoltán lelkipásztor, a KRE HTK dékánja, egyetemi tanár
    C101 Tóth Kálmán-terem

2. A Biblia értelmezésének leggyakoribb módszertani hibái és azok következményei (hermeneutika és rendszeres teológia)
    Műhelyvezető: dr. Szabados Ádám teológus, író, blogger
    C208 Papp László-terem

3. A Biblia szövegének alkalmazása a lelkigondozásban (lelkigondozás)
    Műhelyvezető: Bolyki László zenész, igehirdető, lelkigondozó
    C104 Sebestyén Jenő-terem

4. A Biblia tekintélye melletti kiállás, tekintélyének védelme szekuláris közegben (apologetika)
    Műhelyvezető: dr. Czentnár Simon lelkipásztor, a KRE HTK adjunktusa
    C105 Victor János-terem

5. Bibliaolvasási szokások (kegyesség)
    Műhelyvezető: Marco de Leeuw van Weenen, a Tolnai Református Egyházmegye missziói munkatársa
    A203 Refektórium

6. A megsokszorozódás bibliai alapelve a budapesti városi misszió gyakorlatában (missziológia)
    Műhelyvezető: Dr. Lovas András lelkipásztor, a DRE missziói referense
    C201 Kálvin-terem

13:00–13:15  Szünet

13:15–14:15  Plenáris összegzés: A „Biblia – Szentírás – Élő Ige: tekintélye és értelmezési lehetőségei” c. tanulmányi nap összegzése, szintetizálása a műhelyvezetők kerekasztal-beszélgetésével.
A beszélgetést vezeti: Somogyi Péter, egyházkerületi lelkészi főjegyző

14:15–  Ebéd és kötetlen beszélgetés

Részvétel:
A teológia iránt érdeklődő lelkipásztoroknak és nem lelkipásztoroknak a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Regisztrációs link: http://jelentkezes.reformatus.hu/conferences/283

Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 20., péntek éjfél

Parkolási lehetőség:
A tanulmányi nap alatt a szabad helyek erejéig a BÁV-székház udvarán biztosítunk parkolási lehetőséget (1092 Budapest, Kinizsi u. 12.). Ezen túl a közeli parkolóházakban, illetve az utcai fizetős övezetben van lehetőség az autók elhelyezésére.