Ráday-napok az élő Ige tükrében

Ismét a budapesti Ráday Ház ad otthont a dunamelléki reformátusok legnagyobb találkozójának, a Ráday-napoknak. A lelkipásztorokat a szeptember 26-i csütörtöki tanulmányi napra várják, református középiskolák diákjai és gyülekezeti ifjúsági csoportok számára pénteken ifjúsági napot tartanak, szombaton pedig a dunamelléki gyülekezetek előtt tárják szélesre a kapukat. A Ráday gyülekezeti napon szomszédos helyszíneken: a Ráday Házban, a volt Kaltenberg söröző udvarán és a két épületet összekötő Markusovszky téren zajlanak majd párhuzamos programok – köztük bizonyságtételek, pódiumbeszélgetés, kórustalálkozó, könyvbemutató, valamint gyermek- és ifjúsági programok. Az esemény házigazdái ezúttal a Budapest-Északi és a Budapest-Déli Református Egyházmegyék lesznek.

Szeptember 26., csütörtök, Ráday Ház

Tanulmányi nap
„Biblia – Szentírás – Élő Ige: tekintélye és értelmezési lehetőségei” című tanulmányi napra a teológia iránt érdeklődő lelkipásztorokat és nem lelkipásztorokat várják. Az áhítatot és a plenáris előadást követően az élő Ige évéhez kapcsolódóan csoportos műhelymunkában mélyedhetnek el a résztvevők. Bibliaértelmezési, igehirdetői, lelkigondozói, hitvédelmi, egyéni kegyességi és missziói kérdésekről is szó esik majd egymással párhuzamosan. A tanulmányi nap kerekasztal-beszélgetéssel és asztalközösséggel zárul. Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrációs határidő: szeptember 20., péntek éjfél. A tanulmányi nap részletes programját itt érheti el.

Szeptember 27., péntek, Ráday Ház

Ifjúsági nap
A Ráday-napok péntek délelőtt a református középiskolások számára meghirdetett Ifjúsági nappal folytatódik. A hivatásválasztás előtt álló fiatalok megismerkedhetnek missziói szervezetekkel, a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának közösségeivel, a más fővárosi egyetemeken közösséget szervező egyetemi lelkészekkel, valamint a világi egyetemeken tanuló református egyetemistákkal. A részletes program itt érhető el.
Regisztrálni ezen a linken szükséges.

Délutáni ifitali
A budapesti és a fővárosi agglomerációhoz tartozó református gyülekezetek ifjúsági csoportjait várják a péntek délután kezdődő Ifitalira. Játék, igei üzenet, csoportbeszélgetés és közös dicsőítés várja a református ifiseket. A részletes program itt érhető el.
Regisztrálni ezen a linken szükséges.

Szeptember 28., szombat, Ráday Ház – Markusovszky tér – Kaltenberg-udvar

Ráday gyülekezeti nap
Dunamelléki gyülekezeti tagokat várnak a Ráday-napok szombati gyülekezeti napjára, mely programjaival ugyancsak az élő Ige tematikus évéhez kapcsolódik. Dicsőítés, áhítat, közös ének és imádság, bizonyságtételek és asztalközösség révén lelki közösséget élhetnek meg a hívek. A volt Kaltenberg söröző udvarán felállított nagyszínpad délutáni pódiumbeszélgetésén az Ige átformáló erejéről lesz szó – generációkon átívelően és azok életében is, akik családjukban első fecskeként értették meg Isten kegyelmét. A Ráday Házban eközben kórustalálkozó is zajlik, és az érdeklődők megtekinthetik a Bibliamúzeum állandó és időszaki kiállításait is. A teológia Tóth Kálmán-termében mutatják be a Ráday Ház történetéről és megújulásáról szóló, nemrégiben megjelent kötetet, amelyet a helyszínen kedvezményes áron vásárolhatnak meg. A Ráday Ház udvarán a Napraforgók Evangéliumi Játszóház várja a gyerekeket, míg az ebédlő és az aula fiataloknak szóló programokkal telik meg. A Markusovszky téren felállított sátraknál a dunamelléki református egyházmegyék, egyházi szervezetek és kiadók mutatkoznak be, kézműves vásár és interaktív programok várják az érdeklődőket.

A budapesti Ráday Ház és a Markusovszky tér mellett új programhelyszínül a volt Kaltenberg söröző udvara szolgál majd, mely átalakítását követően a Károli egyetem jogi és pszichológiai képzéseinek ad majd helyet.
Részletes programleírás itt olvasható.
Regisztráció ezen a linken (karszalag viselése szükséges az étkezés igénybevételéhez).
Fontos: a szervezők kérik, hogy az egy csoporthoz tartozókat egy ember regisztrálja! A helyszínen már mindenki maga veheti át a saját karszalagját, mely az ebéd igényléséhez szükséges.

Szeretettel várjuk a Dunamellék reformátusságának legnagyobb találkozójára, melyen átélhetjük az összetartozás örömét, erőt meríthetünk az Igéből és a terített asztalnál megélt közösségből!