Reformtörekvések a magyar és a holland református oktatásban - Konferencia Kolozsváron

Nagyon időszerű kérdés ma az, hogy az újraéledő egyházi oktatási intézmények miként tudnak megfelelni korunk társadalma kihívásainak.

A kolozsvári Református Montessori Iskola alapításának 10. évfordulója alkalmából konferenciát szervez Reformtörekvések a magyar és a holland református oktatásban címen.

Melyek azok az értékek és hagyományok amelyekhez sziklaszilárdan ragaszkodniuk kell, hogyan lehet ezeket az alapértékeket a felnövekvő nemzedék számára átadható és aktuális formában minduntalan újrafogalmazni, ugyanakkor melyek azok a nevelési módszerek, tanítási-tanulási eljárások amelyekkel gazdagítani lehet és kell az iskolák pedagógiai kínálatát. Milyen múltbeli reformtörekvések léteztek? Beépíthetők-e és ha igen hogyan, milyen mértékben a különböző reform-pedagógiák elemei az egyházi intézmények gyakorlatába úgy, hogy közben hűek maradjanak saját gyökereikhez. Ezeket a kérdéseket járja körül a Református Montessori iskola fennállásának 10 éves évfordulójához kapcsolódó konferencia.

10:00-10:10 Megnyitó

10:10-11:30 dr. Evert Blaauwendraat: Reformtörekvések hatása a holland oktatásra és a református oktatás (magyar fordítással)

11:30-11:50 Kávészünet

11:50-13:00 dr. Győri János: Gondolatok Karácsony Sándor neveléselméletének időszerűségéről