Szeretetközösségben egymással, szeretetközösségben Istennel

A budai református gyülekezet Szilágyi Dezső téri templomában az idén is megtartottuk a szokásos Tabulatúra-karácsonyt. A Tabulatúra régizene együttes és vendégeik már évek óta a budai gyülekezetben tartják havi rendszerességgel régizene klubjukat, ahogy arról a most megjelent Kálvincsillagban is olvashatunk.

A klub alkalmak, ugyanúgy, mint a mostani adventi koncert, nyitottak és ingyenesek. Igazi zenei csemegét jelentenek az érdeklődők, az oda ellátogatók számára. A mostani estén sem volt ez másképp.

Sebestyén Katalin lelkipásztor kezdő áhítata után meghallgathattunk a "Mind ez világ örvendezzen Krisztus születésén!" címmel a népek karácsonyi énekeiből összeállított zenei programot. Ezek a régi szép énekek mind az Istenember közénk érkezésének örömét zengték a messze évszázadokból, de mégis aktuálisan!

A szép számmal egybegyűltek perselyadományukkal a felvidéki kis magyar gyülekezeteket támogatták, ahova a Tabulatúra együttes másnap indult, elvinni a jókívánságok mellé a jó hírt: Krisztus értünk is megszületett! Már régi szép hagyomány ez a gyülekezetben, hogy az adventi koncert jótékony célú, a határon túlra szakadt hittestvéreink felé kiépített kapcsolataink ápolását szolgálják már évek óta.

A zenei program egy igazán felemelő közös énekléssel zárult: együtt énekeltük, nagy örömmel a református énekeskönyvünk 315. dicséretét:

Krisztus Urunknak áldott születésén

Angyali verset mondjunk szent ünnepén

Mely Betlehemnek mezejében régen

Zengett eképpen:

A magasságban dicsőség Istennek

Békesség légyen földön embereknek.

És jóakarat mindenféle népnek.

És nemzetségnek!

A koncert után szeretetvendégség és adventi jótékony vásárok nyújtottak lehetőséget, hogy a vendégek megismerkedhessenek, szeretetközösségben lehessenek egymással és a muzsikusokkal, énekesekkel.

Istentől megáldott, lelkiekben gazdag alkalom volt, Hála legyen érte az Úrnak, és Neki dicsőség, mindörökké!

Fényképek: https://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname=117668699992867511835&target=ALBUM&id=5688938110260158417&authkey=Gv1sRgCNfA34HOoOO4Zw&feat=email