Temesváron tanácskozik a generális konvent

Temesváron tanácskozik kedden és szerdán a generális konvent, a 2009-ben, Debrecenben létrejött egységes, a határon túli egyházkerületeket is magába foglaló Magyar Református Egyház közös képviseleti testülete – közölte a Magyarországi Református Egyház kommunikációs szolgálata.

Mint írták, a generális konvent házigazdája a Királyhágómelléki Református Egyházkerület lesz, ami azt jelenti, hogy a testület másodszor tanácskozik a határon túl. Az esemény egyik legfontosabb napirendi pontja a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház (SZRKE) csatlakozása és a csatlakozási okmányok ünnepélyes aláírása lesz.

A felvidéki reformátusok a májusi zsinatukon döntöttek a „fenntartással való csatlakozásról". Erre a jogi megoldásra azért volt szükség, mert az SZRKE két egyházmegyéjét szlovák egyháztagok alkotják – hívták fel a figyelmet. Hozzátették: az ülésen elfogadják a Magyar Református Egyház 2011. évi költségvetését, és beszámoló hangzik el a magyar református diaszpóra közösségeinek életéről.

Arról is írtak, hogy a generális konvent megemlékezik az Evangélium Szerint Reformált Magyarországi Keresztyén Egyház (a Magyar Református Egyház elődje) 130 évvel ezelőtti megalakulásáról.

Ezen az alkalmon előadást tart Répás Zsuzsanna nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár, a Magyarországi Református Egyház zsinatának tagja.

A Magyar Református Egyház 2009. május 22-én elfogadott alkotmánya szerint a Kárpát-medencei református egyházak közös képviseleti testülete a Generális Konvent. Feladata a közös alkotmány és közös törvények előkészítése, a közös ügyek koordinálása, az egység munkálása. A generális konvent tagja minden Kárpát-medencei református egyházmegye és egyházkerület tisztségben lévő elnöksége. A konvent ügyvivő testülete az elnökség, ennek tagjai a hivatalban lévő püspökök és főgondnokok. A kétnapos tanácskozást hétfőn a generális konvent elnökségének ülése vezeti fel.