Törésvonalak a Magyarországi Református Egyházban

"Nehéz dolga lenne annak, aki azt a feladatot kapná, hogy a szószékeken, keresztelőkön és temetéseken elhangzó igehirdetésekből állítsa össze, hogy milyen evangéliumot és milyen etikai tanítást képviselnek a Magyarországi Református Egyház igehirdetői és tanítói."

Ennek a rövid esszének célja az, hogy segítségével felvázoljam az egyházunkat közelebbről ismerők által is könnyen azonosítható törésvonalakat. Mindezt abból a célból, hogy feltárva azokat, közös és felelős cselekvéssel munkálkodhassunk a biblikus-hitvallásos egységért.
Bár sokakban ég a vágy az egyházi ébredés után, és ők imádkoznak is a nagy állóvíz megmozdulásáért, de adhat-e Isten ébredést oda, ahol mély törésvonalak osztják meg az egyházat? Aggodalmaimat fokozza az a tapasztalatom, hogy ezek a törésvonalak egyre mélyülnek."

Dr. Sípos Ete Álmos tanulmányában az alábbi rendben tárgyalja és fogalmazza meg aggodalmait egyházunk helyzetével kapcsolatosan:

1.  Teológiai törésvonalak
2. Spirituális törésvonalak
3. Ekléziológia törésvonalai
4. Szociális törésvonalak
5. Etikai törésvonalak
6. Az egyházi struktúra törésvonala
7. Az egyházi futurológia törésvonalai

A tanulmányt teljes terjedelmében "Publikációk" rovatunkban olvashatja el, vagy letöltheti a Dokumentumtárból.

OLVASSA TOVÁBB! >>>