Új hullámokon a kolozsvári Agnus Rádió

Növelte hallgatottságát az Agnus Rádió az éterben és az interneten egyaránt. A református adó rövidesen egy sepsiszentgyörgyi kereskedelmi rádió műsorán is hallható lesz.

Nyolc éve sugároz Kolozsvárott és húsz kilométeres körzetében a térség egyetlen magyar nyelvű rádiója. Az adó főszerkesztőjének becslése szerint naponta öt-hatezren hallgatják az Agnus Rádiót és blogjuk olvasótábora is napról-napra gyarapszik. Vitus-Bulbuk István örömmel újságolta a Parókia portálnak, hogy egyre professzionálisabb műsorokat gyártanak és erre felfigyeltek mások is. Rövidesen Sepsiszentgyörgyön is szólhatnak majd; az ottani Sláger Rádiónak készítenek hitéleti műsorokat. Ez azért is fontos – mondta a főszerkesztő – mert így egyre több emberhez eljuthat üzenetük.

Tizenkét állandó munkatárs dolgozik a rádiónál, közülük többen fizetség nélkül, önkéntesen. A rádió naponta nyolc órát sugároz: hajnal három órától reggel nyolcig, valamint déltől délután három óráig. Műsoraik közül Vitus-Bulbuk István kiemelt jelentőségűnek nevezte a keresztyén szellemiségű magazinokat, amelyek között találhatók meditációk, bizonyságtételek, interjúk, riportok.

Jó kapcsolatot ápol az Agnus Rádió több erdélyi médiummal is. A Házaló fazék című gasztronómiai műsort közösen készítik a kolozsvári Szabadság napilappal, így az adás nemcsak a rádióban hallható, hanem szöveges változata az újságban is olvasható. A rádió irodalmi magazinjában a kolozsvári Magyar Színház színészei is közreműködnek önkéntesként. Verseket, irodalmi alkotásokat olvasnak fel, ezzel segítenek a magyar nyelvű adónak. Az Agnus Rádió költségvetésének mintegy hatvan százalékát az Erdélyi Református Egyházkerület adja. Kapnak ezen kívül alapítványi támogatást, valamint az adó 2 százalékos felajánlásokból. (Romániában a polgárok az adójuk 2 százalékát ajánlhatják fel civil szervezeteknek – a szerk.) Vitus-Bulbuk István örömmel szólt arról is, hogy rádiójukat támogatják a kolozsvári református gyülekezetek és sokszor kapnak egyéni adományokat hallgatóiktól.

Az Agnus Rádió nemcsak kéri az adományokat, hanem igyekszik jótékonykodni is: idén a mezőségi Kemény Zsigmond Szórványoktatási Központ új könyvtára számára gyűjtenek könyveket. Eddig kétszáz kötet gyűlt össze és ezt az állományt négyezerre szeretnék bővíteni az év végére. Hallgatóiktól azt kérik, hogy hozzanak, adományozzanak minél több könyvet. Az Agnus Rádió nyolcadik születésnapi ünnepségére küldött köszöntőjében Kelemen Hunor, romániai kulturális és örökségvédelmi miniszter is méltatta a rádió munkatársainak tevékenységét, amelynek alapja – mint fogalmazott - az önkéntesség, az önfeláldozó, a közösség érdekeit szem előtt tartó hozzáállás.

Fekete Zsuzsa