„Vannak vidékek legbelül”

Isten gyógyító és életre hívó jelenlétét tapasztalhatják meg a Művészetek Völgye összeművészeti fesztivál forgatagában, akik ellátogatnak a taliándörögdi LéleKzet Református udvarba. Interaktív programokkal, lelki tartalmakkal, koncertekkel és frissítő szódával várják a betérőket.

LéleKzet Református udvar – Beszív. Benntart. Kienged. Mert ugye kell az a kis lélekzetvételnyi? Tudod a nagy pörgésből a hűvös templompadba amikor beülsz. És észreveszed. Hogy itt kicsit nyom valami. Talán egy emlék ülepszik. Vagy hozzád ér egy kopott fal, egy dalszövegsor. Hogy a képek közt sétálós csendben dobog valami. Majd kilépsz a fénybe. Az udvar zsong, lüktet, ringat. És már tudod. Hogy beszív és kienged. Hogy élsz. Hogy van, aki éltet.

Ismét megnyitja kapuit a taliándörögdi LéleKzet Református udvar 2023. július 2130. között a Művészetek Völgye fesztiválon. A házigazdák délelőtt 10:00 és este 18:30 között várják a töltekezni vágyókat művészeti és lelki programokkal: a templomban a LélekTájak interaktív kiállítással, a kertben pedig az Ablak a tájra irodalmi installációval, a minden korosztályt kreativitásra ösztönző Hagyj nyomot! alkotótérrel és egy frissítő itallal. Délutánonként művészetterápiás és igeolvasó műhelyek, fotóinstalláció, ambient zenetér, bibliodráma és improvizatív táncjáték színesíti a programot a református templomban és udvarán. A fellépők között lesz a Gézamalac gyermekzenekar, a Makám Műhely, a pápai Refis Bábozda, a Zámír Projekt, Szabó Mátyás és a Zsongom Együttes is.

Ízelítő a taliándörögdi LéleKzet Református udvar programkínálatából:

július 21., péntek 17:00 LélekTájak koncert és kiállításmegnyitó: Egri Erzsébet festő, Krúlik Zoltán és a Makám Műhely

július 22., szombat 16:00 a Gézamalac zenekar gyermekkoncertje

július 22., szombat 17:00 Krumplitragédia – a pápai Refis Bábozda előadása (játékidő: 50 perc)

július 23., vasárnap 10:00 zenés istentisztelet a Zámír Projekttel a református templomban, igét hirdet: Hajdú Zoltán Levente szóládi lelkipásztor, a Református Missziói Szolgálat vezetője

július 23., vasárnap 16:00 Nátán báránykája – a pápai Refis Bábozda előadása

július 23., vasárnap 17:00 A Zámír Projekt Utazós koncertje – Szabó Andris dalszerző és barátai

július 24., hétfő 16:00 Igeidő interaktív igeolvasó műhely – Jakus Ágnes, a Parókia portál főszerkesztője vezetésével

július 24., hétfő 17:00 Vannak vidékek verskoncert – Szabó Mátyás truebadur előadásában

július 25., kedd 15:00 Lelkünk tájai művészetterápiás műhely – Szabó György és Dorozsmai-Szabó Eszter vezetésével

július 25., kedd 17:00 Majd a kövek… vetített képes fotóinstalláció – Füle Tamás, a Parókia portál szerkesztőségvezetője alkotásaiból

július 26., szerda 16:00 Bibliológ dramatikus igetanulmányozó műhely – Szabóné László Lilla lelkipásztor vezetésével

július 26., szerda 17:00 Zsörk – dunántúli barkács ambient, zenetér, interaktív alkotóműhely – Holb Levente workshopja

július 27., csütörtök 16:00 Bibliodráma – Vadász Márta vezetésével

július 28., péntek 16:30 Lélektánc zenés improvizatív táncjáték – a Pápai Református Gimnázium TÁNCművészeti tagozatának csapata előadásában

július 29., szombat 16:30 Megérkezés – a Zsongom együttes akusztikus koncertje versmegzenésítésekkel és saját dalokkal

július 30., vasárnap 10:00 zenés istentisztelet a református templomban, igét hirdet Szabóné László Lilla lelkipásztor

A teljes programot és a programok részletes leírását ide kattintva olvashatja: MV | LéleKzet Református udvar (muveszetekvolgye.hu)

Az eseményekről szóló friss bejegyzéseket a Református udvar Facebook-oldalán követheti.

A LéleKzet református udvar programjai a Dunamelléki és a Dunántúli Református Egyházkerület, valamint a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány támogatásával jöhetnek létre.