Vasárnap délutáni előadás és beszélgetés a Budapest Pestújhelyi Református Templomban

*************************************

Vasárnap délutáni előadás és beszélgetés

a Pestújhelyi Református Templomban

Meghívott vendégeink, Dr. Kunszenti Ágnes műfordító, és Kovács katáng Ferenc író, költő, műfordító, képzőművész. Mindketten villamosmérnökként dolgoznak több, mint harminc éve az Oslói Egyetemen.

Kovács katáng Ferenc, a nemzetközileg is elismert író, szerkesztő, 1949-ben született Nyíregyházán. 1982 óta él Norvégiában. Többek között a Magyar Írószövetség, a Magyar Nyelv és Kultúra Nemzetközi Társaság és a Norvég Szakíró és Fordító Szövetség tagja. A Köztársasági Elnöki arany emlékérem (1999) , a Magyar Kultúra Lovagja (2005), a Magyar  Érdemrend Lovagkereszt (2012) cím birtokosa.

A délutáni előadás és beszélgetés központi témája az "Apaszerep Norvégiában".

Jørgen Lorentzen „Az apaszerep története Norvégiában 1850–2012” című tanulmánykötetét dr.Kunszenti Ágnes,Kovács katáng Ferenc házaspár ültette át magyar nyelvre s a PONT Kiadónál jelent meg 2014-ben.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!