Véget ért a jándi tanoda projekt

Csodálatos két esztendőt tudhatunk magunk mögött, melyben a diákjaink megérezték, hogy milyen jó összetartozni, megismerték a Jándi Református Gyülekezet életét, és közösségünk aktív résztvevőjévé váltak. Mindannyian hálás szívvel tekintünk vissza az elmúlt időszakra és bízunk benne, hogy lesz folytatás, lesz lehetőségünk nem csak pályázni, de megvalósítani is újra egy tanoda-projektet – mondta Forró Éva református lelkipásztor, a közelmúltban véget ért jándi tanoda-projektről.

„Hála legyen az Istennek kimondhatatlan ajándékáért."
2 Korinthus 9 : 15

A tanoda célcsoportja felsős, azaz 5-8. osztályos diákok, célja pedig a felzárkóztatás, tehetséggondozás, szociális kompetenciák javítása, élmények nyújtása, közösség kialakítása.
Diákjainknak a tanulás, fejlesztés mellett lehetőségük volt eljutni többek között a Nyíregyházi Vadasparkba, biciklitúrán vettek részt a Beregben, 3D-s moziban voltak több alkalommal is, műkorcsolyapályán próbálhatták ki ügyességüket, megtekinthették a Parlamentet és a budai várnegyedet. Eljutottak a Fővárosi Nagycirkuszba, a sóstói múzeumfaluba, a Móricz Zsigmond Színházba, Vizsolyra a Bibliamúzeumba, Boldogkőváralján a középkori étterembe, Sátoraljaújhelyen a libegőre, bobra, a Szilva fürdőbe, valamint két táborban is részt vehettek.
Munkánkat olyan szakemberek segítették, mint a körzeti megbízott, védőnő, mentálhigiénés, fejlesztőpedagógus, színjátszásra, kézművességre, illetve kommunikációra szakosodott munkatársak.

Együttműködő partnereinkkel folyamatosan kapcsolatot tartottunk, és itt köszönjük meg támogatásukat, segítségüket.
Csodálatos két esztendőt tudhatunk magunk mögött, melyben a diákjaink megérezték, hogy milyen jó összetartozni, megismerték a Jándi Református Gyülekezet életét, és annak aktív résztvevőjévé is váltak. Mindannyian hálás szívvel tekintünk vissza az elmúlt időszakra és bízunk benne, hogy lesz folytatás, lesz lehetőségünk nem csak pályázni, de megvalósítani is újra egy tanoda-projektet.
A gyermekek egy kis színdarabbal készültek, melynek megtekintése után a jelenlévők álló fogadáson vehettek részt, és megtekinthették a projekt időtartama alatt készült fotókat, és a projekt megvalósulásának helyszínét.

A „Bölcs Salamon Tanoda Jándon" elnevezésű Támop – 3.3.9.C-12-2012-0020 számú Program záró rendezvényére 2015. június 19-én került sor Jándon a református parókián, a projekt helyszínén. Szabóné Koncz Zsuzsanna projektmenedzser köszöntötte a megjelenteket, majd Forró Éva szakmai vezető bemutatta a vendégeknek a programot és beszámolt az elmúlt két év eseményeiről.
A projekt kedvezményezettje a Református Missziói Központ (1151, Budapest Alag utca 3.), ideje: 2013.07.01-2015.06.30, teljes költsége: 30 000 000 Ft.