Végtelen távlatok

Hit nélkül sem alkotni, sem élni nem lehet? Talán az egyik legmélyebb kérdés, amelyre számos válasz létezik. Ha hívőket kérdezünk, bár más és más szavakkal fogalmazzák meg a feleletet, a lényege ugyanaz: Isten nélkül nincsenek távlatok, és nincs értelme az életnek.

Unalmas, szürke, divatjamúlt, elvont, érdektelen – a társadalom többségében ez a kép él az egyházakról.
A Hit éve Hegyvidéken programsorozat kínálata alaposan rácáfolt erre a vélekedésre. A MOM Kulturális Központban hatalmas érdeklődés mellett zajlott a budahegyvidéki keresztyén felekezetek, a helyi önkormányzat és a MOM egynapos rendezvénye.

A hit készteti az embert alkotásra, arra, hogy igazán éljen. Hit nélkül nincsenek igazi életimpulzusok, csak éldegélünk, alkotgatunk, de nincs iránya az életünknek – mondta Szabó István református püspök azon a kerekasztal-beszélgetésen, ahol keresztyén egyházi vezetők, Fabiny Tamás, Kocsis Fülöp, és Székely János is megosztották gondolataikat a hitről.

A Parókia portál néhány perces összeállításában ízelítőt kaphatnak arról, milyen volt végigsétálni a Miatyánk imakertjében, mit gondolnak a hitről a hétköznapi emberek, mit mondott a gyógyulásról Vukán Gyögy Kossuth-díjas zeneszerző, miért gondolja erős hitnek az ateizmust Freund Tamás neurobiológus, hogyan hatott egy egyházi ének a Magyarország–Svédország labdarúgó-mérkőzés után, és mit tart a hit fejlődésének legfontosabb állomásairól Pál Feri atya.

A filmet készítette:
Fekete Zsuzsa és Dobó Márti