VII. Hagyomány, Identitás, Történelem (HIT 2024) konferencia

Immár hetedik alkalommal kerül megrendezésre a „Hagyomány, Identitás, Történelem” (HIT) elnevezésű református egyház- és művelődéstörténeti konferencia, amelyre ezúttal 2024. október 24-én, csütörtökön kerül sor.

A HIT-konferencia ebben az évben a Magyarországi Református Egyház által meghirdetett élő Ige éve témához kapcsolódik.

Egy nap alatt több mint 30 hazai és határon túli előadó, egyházi és világi oktatási intézmények, kutatóhelyek küldöttei teszik színessé és érdekessé a programot. A szervezők célkitűzése, hogy minél több történeti (egyház-, művelődés-, társadalom-, mentalitás-, kultúrtörténet, néprajz, teológia) megközelítésből vizsgálják meg a magyar református lelkipásztori hivatás közel fél évezredes történetét.

A konferencia időpontja: október 24. 9-18 óra (az őszi egyetemi tréninghét keretein belül)

Helyszíne: Ráday Ház (1092 Budapest, Ráday utca 28.)

A konferencia részletes programja itt érhető el.