XVII. Református Zenei Fesztivál

Református Zenei Fesztivál és Református Egységünnep (minden program ingyenes)

A fesztivál központi helyszíne: Budapest IX. Bakáts tér

További helyszínek: Ráday u., Kálvin téri ref. templom, Unitárius templom, Kálvin Kamara Kert, Nemzeti Múzeum kertje

Kiemelt programok:

Május 22. péntek:

-          15.00 óra – Diák-Tanár Menet (Kálvin tér – Ráday u. – Bakáts tér)

-          15.30 óra – Nyitó áhítat (Bakáts tér)

-          21.00 óra – Zsoltáros Fáklyás Menet (Bakáts tér – Ráday u. – Kálvin tér)

-          21.45 óra – Késő Esti Zenés Áhítat (Kálvin téri ref. templom) (Igehirdetés: Balog Zoltán ref. lelkész)

Május 23. szombat:

-          11-14 óra – orgonafélórák és kriptalátogatás (Kálvin téri ref. templom)

-          17.30 óra – Ökumenikus Fesztiválkórus énekszolgálata a Nemzeti Múzeum lépcsőjén

-          19.00 óra – Dinyés Soma barokk estje szimfonikus zenekarral, szólistákkal (Kálvin téri ref. templom)

Május 24. vasárnap:

-          15.00 óra – VI. Magyar Örökség Díjas közönségtalálkozó M.Ö. Díjas fellépőkkel (Ráday u. 28.)

-          18.00 óra – A Központi Református Kórus zenés áhítata (Kálvin téri ref. templom)